Ogromny Sukces Gabrysi i Patrycji!

Królewska gra w Kobiernicach!

15 grudnia 2018  w Bielskim Starostwie odbyły się ostatnie  zmagania VIII edycji Powiatowego Turnieju Szachowego dla uczniów szkół podstawowych. Tegoroczne rozgrywki, w których zostało sklasyfikowanych 105 zawodników, składały się z czterech turniejów. Młodzi szachiści z 14 szkolnych drużyn zagrali w Porąbce, Kozach, Zabrzegu i na zakończenie w Bielsku-Białej. Na najlepsze szkoły oraz zawodników czekały puchary. Były też medale, dyplomy oraz upominki.

Koło szachowe w naszej szkole powstało we wrześniu 2017 roku. Poznawaliśmy ruchy wieży, gońca, zasady roszady długiej i krótkiej. Spotykamy się w poniedziałki o 15.30 w sali nr 15 w naszej szkole.

Wyjazdy i turnieje są bezpłatne – dzięki Urzędowi Gminy Porąbka oraz Starostwu Powiatowemu w Bielsku – Białej, a patronat medialny ma Kronika Beskidzka i Mój Powiat.

W tym roku 10 dzieci z naszej szkoły grało w tę królewską grę. Odnieśliśmy ogromny sukces! Na 105 zawodników, zdobyliśmy dwa medale.

Uczniowie klas 1-3

I miejsce Gabriela Matusiak

III miejsce Patrycja  Pakuła

Dziękuję wszystkim szachistom za grę i fajną zabawę.

instruktor szachowy Andrzej Glądys

PIERWSZE ZDJĘCIE POCHODZI ZE STRONY POWIATU BIELSKIEGO.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Zawody sportowe. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.