Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Październik jest obchodzony jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W tym roku obchody tego święta w naszej bibliotece były nieco skromniejsze niż w poprzednich latach. A to dlatego, że priorytetem stało się uporządkowanie zbiorów bibliotecznych i wycofanie starych, zniszczonych i zdezaktualizowanych książek oraz zmiana wyglądu i układu biblioteki, przemeblowanie i generalne sprzątanie. Dzięki temu udało się zapewnić wolny dostęp do zbiorów, co  ucieszy tzw. „moli książkowych”.

Powstały kąciki z wygodnymi siedziskami, w których można spokojnie poczytać lub pomyśleć. O tym, że zmiany udały się, świadczą pochwały młodych czytelników, a nawet rodziców. Dzięki żmudnej i – co tu ukrywać – brudnej pracy, znalazło się miejsce na nowe książki, które zostały zakupione dzięki dofinansowaniu z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, a które już czekają na opracowanie i włączenie do księgozbioru.

Ukoronowaniem zmian przeprowadzonych w pomieszczeniach biblioteki szkolnej była wystawa zorganizowana w czytelni w dniach: 06.11 – 10.11.2017 roku pt. „Wśród starych książek i czasopism”, na której znalazły się książki i gazety nawet z 1907 roku.

opracowała Dorota Kielar

Ten wpis został opublikowany w kategorii Biblioteka. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.