DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA 2020 

RAZEM TO NASZE ULUBIONE SŁOWO!

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA 2020 😀

  

Duży, mały, miękki, puchaty i taki z łatką. Najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel i przytulanka. Wiecie o kim mowa? No jasne! MIŚ! To na jego cześć 25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia.

W tym roku nieco inaczej, ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną Dzień Pluszowego Misia przyjął inny kształt i wymiar. Na szczęście niezmienne pozostało jedno – radość najmłodszych 😀 

Niestety praca zdalna niesie ze sobą wiele trudności w organizacji różnych uroczystości i imprez szkolnych, ale dla chcącego nie ma nic trudnego. Pamiętacie? Razem to przecież nasze ulubione słowo!! Przy dużym zaangażowaniu dzieci i rodziców z okazji tego wyjątkowego święta sporo działo się na lekcjach w klasach młodszych. Zgodnie z tradycją, uczniowie przybyli w tym dniu na lekcje on-line razem ze swoim ulubionym misiem, a także w strojach, nawiązujących do wybranego bohatera książki lub bajki.

Atrakcją okazała się prezentacja o znanych i popularnych misiach, dzięki której uczniowie znają już nie tylko niedźwiedzia brunatnego, czarnego czy polarnego, ale też bambusowego, czyli żyjącą wyłącznie w Chinach pandę wielką . Nie obcy jest im również biruang malajski i wargacz leniwy.

Dzień Pluszowego Misia sprawił naszym najmłodszym uczniom niebywałą frajdę. Wszyscy z maskotkami, ale przede wszystkim RAZEM spędzili miło czas; śpiewali piosenki, czytali, oglądali misiowe bajeczki, rysowali, bawili się, eksperymentowali z miśkami-żelkami, a niektórzy próbowali nawet stworzyć balonowego misia 🙂 Jak co roku miały miejsce rozmaite konkursy: literackie,  plastyczne czy kulinarne.

Po tym, jak uczniowie zaangażowali się w wykonanie prac plastycznych, kanapek i zdjęć, widać, że pluszowy miś to prawdziwy przyjaciel nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Bo przecież nie ma domu, w którym nie byłoby pluszowego misia. Jeden zajmuje honorowe miejsce na półce z zabawkami, drugi cichutko śpi na poddaszu, czekając, aż go ktoś obudzi. Moda na misie nigdy nie przeminie. Najpopularniejszy jest wciąż Kubuś Puchatek, choć wielu z nas uwielbia zapomnianego ciut, rozmarzonego Misia Colargola. Miś Yogi to bohater większości chłopców, a urocza panda o imieniu Po jest idolką niejednej dziewczynki. Wszyscy doskonale pamiętają mądrego i doświadczonego niedźwiedzia Baloo, natomiast Miś Uszatek,  bawi i uczy już 3 pokolenia od ponad 60 lat.

Pamiętajcie, Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi ktoś nigdy nie znika. Ten napis zdobi wciąż nasz szkolny korytarz i czeka z ogromną niecierpliwością na powrót do szkoły wszystkich uczniów, nie tylko tych najmłodszych z II piętra 😆 

Joanna Tylenda

Ten wpis został opublikowany w kategorii Imprezy szkolne i środowiskowe. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.