„Cała Polska czyta dzieciom”

Z książką nam po drodze!

           Nie od dziś wiadomo, że czytanie pobudza wyobraźnię, wzbogaca zasób słownictwa i stymuluje rozwój. I choć w dzisiejszym świecie coraz więcej rzeczy i ludzi (niestety) można zastąpić „czymś lepszym”, obcowanie z książkami (na szczęście) dla wielu wciąż pozostaje … niezastąpione. I dobrze, bo moda na czytanie nie powinna przemijać, mimo tabletów i smartfonów, i coraz silniej zalewającej nas fali innych gadżetów.

            My nie ulegamy jednak chwilowym fascynacjom, ale jesteśmy wierni tradycji i dobrym praktykom. Nie oznacza to wcale, że pozostajemy w tyle. Wręcz przeciwnie; podążając naprzód, staramy się jedynie nie zgubić tożsamości i tego, co naprawdę istotne. W naszej szkole od zawsze panuje moda na czytanie i właśnie dlatego, w miniony piątek, bez dwóch zdań świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania (przypadający 29 września). Ważny i wyjątkowy. Ogłoszony w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki, jest nie tylko pretekstem do czytania, ale również doskonałą okazją do spotkania, ciekawych rozmów, zabawy i wspólnie spędzonego czasu.

            W tym roku święto to rozpoczęło cykl czytelniczych inicjatyw podejmowanych w naszej szkole przez panią bibliotekarkę, w ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”, a także projektu jednej z sieci handlowych, o którym już wkrótce więcej szczegółów.

A póki co, zapraszamy do relacji z piątkowych obchodów dnia z książką, szczególnie, że czynny udział wzięli w nich już… najmłodsi uczniowie naszej szkoły, choć i ich starsi koledzy również stanęli na wysokości czytelniczego zadania! 🙂

M. S.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Imprezy szkolne i środowiskowe. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.