Drugoklasiści w drodze

Mobilne misie dotarły do Kobiernic!

   „Zrób misia” to kolejne już zajęcia z cyklu „Drugoklasiści w drodze”. Projekt, w którym od zeszłego roku biorą udział nasi najmłodsi uczniowie, obejmuje działania na różnych płaszczyznach. Do tej pory dzieci podejmowały twórczą aktywność podczas zajęć kulinarnych (m.in. czekoladowych, piernikowych, robienia zimowych przetworów), ceramicznych, pszczelarskich, ekologicznych, a nawet wojskowych. Te ostatnie miały miejsce w plenerze. Trzeba przyznać, że dostarczyły wówczas wielu wrażeń. Tym razem drugoklasiści pozostali w szkole i do nich… dojechała pierwsza mobilna fabryka przytulanek!     

   Podczas warsztatów młodzi twórcy mogli odwiedzić kolejne działy produkcji zabawek, nie opuszczając swojej klasy! I tak zobaczyli m. in. Futerkownię, Oczy i nosy, Misiową siłownię oraz Misiowego krawca. Praca w „wytwórni” wymagała od naszych projektantów wyjątkowej precyzji, dokładności, a przede wszystkim kreatywności. Pierwszy etap warsztatów obejmował wybór koloru futra maskotki. Kolejny skupiał uwagę na dopasowaniu oczu i nosa, a następnie na dokładnym wypchaniu wnętrza zabawki. Ostatnie zadanie sprawiło uczniom chyba najwięcej radości, bowiem każdy z uczestników mógł samodzielnie ubrać misia i dopasować barwne detale jego wyglądu, nadając mu w ten sposób niepowtarzalny charakter.  Na koniec drugoklasiści nazwali swoje przytulne projekty i otrzymali zasłużony akt nadania imion.

   Warto podkreślić, że dzięki udziałowi w tego rodzaju przedsięwzięciach, dzieci systematycznie uczą się współpracy w grupie, planowania, szacowania, a także satysfakcji z osiągania sukcesów. Tym samym stają się bardziej kreatywne i nie boją się podejmować wyzwań. Dzięki warsztatom, uczniowie coraz częściej odczuwają również potrzebę angażowania się, porozumiewania, ale i umiejętności oceny efektów końcowych.

   Na koniec pragniemy serdecznie podziękować zespołowi Grajfka – organizatorom misiowych warsztatów oraz pani Edycie Mleczko za podejmowanie działań przyczyniających się do rozwoju twórczej aktywności naszych pociech.

MS

Ten wpis został opublikowany w kategorii Imprezy szkolne i środowiskowe. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.