Dzień kolorowej skarpetki – podsumowanie.

 

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY – DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI

PODSUMOWANIE I FOTORELACJA (MUSISZ JĄ ZOBACZYĆ)!

Nadejście pierwszego dnia wiosny, a co za tym idzie, coraz cieplejsze i dłuższe dni, wielu z nas napawają optymizmem, dodają energii i motywacji do działania. Przyroda budzi się do życia, świat staje się barwny, kolorowy….PIĘKNY!

21 marca 2021 roku – szczególna data, szczególny dzień, wymaga szczególnej uwagi, bowiem pierwszego dnia wiosny obchodzimy również bardzo ważne i nietypowe święto – Światowy Dzień Zespołu Downa, zwany także Dniem Kolorowej Skarpetki.

Dlaczego właśnie 21 marca? Data nie jest przypadkowa – 21 dzień 3 miesiąca w roku, symbolizuje dodatkowy, trzeci chromosom w 21 parze składających się z łańcuchów DNA chromosomów, w ludzkich komórkach i powoduje występowanie tej wady genetycznej, zwanej też trisomią 21.

Międzynarodowe hasło tegorocznych obchodów brzmiało: „We CONNECT so that we can” – chodziło o to, aby w trudnym czasie pandemii, która ogranicza kontakty międzyludzkie, łączyć się ze sobą za pomocą dostępnych środków komunikacji i jednoczyć się z Osobami z Zespołem Downa, by poczuli, że ich los nie jest nam obojętny.

W naszej szkole Dzień Kolorowej Skarpetki obchodziliśmy 22 marca. Na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa założyliśmy dwie różne, kolorowe skarpety nie do pary. Tego dnia i każdego kolejnego, kolorowe skarpety na naszych stopach oznaczają „Kocham Cię takim, jakim jesteś!”, wyrażają tolerancję, zrozumienie oraz wsparcie dla osób obdarowanych dodatkowym chromosomem.

Bardzo dziękujemy Dyrekcji, Nauczycielom, Rodzicom, a przede wszystkim Uczniom naszej szkoły, za tak liczne włączenie się w obchody Dnia Kolorowej Skarpety. Ilość otrzymanych zdjęć przerosła nasze oczekiwania!!

DZIĘKUJEMY!

Patrycja Laszczak i Justyna Latowska – Gąsiorek

FOTORELACJA Z AKCJI ZNAJDUJE SIĘ POD LINKIEM NA KAŻDYM OBRAZKU:

Ten wpis został opublikowany w kategorii Imprezy szkolne i środowiskowe. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.