Dzień Komisji Edukacji Narodowej

Bycie zwyczajnym człowiekiem jest wartościowe,
bo zwyczajni ludzie tak naprawdę nie są zwyczajni. Każdy z nich potrafi zrobić coś wyjątkowego. Każdy z nich jest
cenny dla tych, których kocha. Lecz jeśli nie chcemy
być zwyczajni, nie musimy. Kto wie, czego moglibyśmy
dokonać, gdybyśmy podążali za głosem swojego niezwykłego marzenia całym sercem, rozumem i odwagą.

 

14 października – zwyczajny dzień inny od wszystkich

   Święto Komisji Edukacji Narodowej już za nami. W tym roku uroczyście obchodziliśmy je w piątek. Temu zwyczajnemu, a jednak wyjątkowemu dniowi, towarzyszyła uroczysta oprawa, której głównym punktem była akademia. W jej trakcie, dyrektor szkoły, pani Barbara Białkowska, złożyła serdeczne życzenia wszystkim Pracownikom szkoły, a także przyjęła do społeczności uczniów klas pierwszych, którzy złożyli także uroczyste ślubowanie.

   Najmłodsi, pod czujnym okiem pani  Katarzyny Kornackiej, i przy współpracy ze starszymi kolegami, zaprezentowali starannie przygotowany program artystyczny i śpiewająco wkroczyli w poczet uczniów naszej szkoły, czemu ze wzruszeniem przyglądali się wszyscy zgromadzeni. Za swój pierwszy występ otrzymali duże brawa oraz upominki od swojej wychowawczyni i dumnych Rodziców.

   Na szczególną uwagę zasługiwało zaangażowanie i wytrwałość młodych artystów, którzy   prezentowali się na szkolnej scenie równie dobrze, co ich koledzy z III b, (niezawodny z tyłu sceny) obsługujący sprzęt Radek oraz duet prowadzących – Sandra i Szymon. Tego dnia, jak zwykle podczas ważnych uroczystości, towarzyszył nam również niezastąpiony chór pani Beaty Kudłaciak – Szlagór, który swoją oprawą uświetnił nasze wspólne święto.  

   Serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby przebiegało ono w pięknej i wzruszającej atmosferze, m. in. pani Marcelinie Nycz, opiekunowi Samorządu Uczniowskiego oraz pani Joannie Siwek – za piękną dekorację.

   A na koniec raz jeszcze pragniemy złożyć serdeczne życzenia Pani Dyrektor, Barbarze Białkowskiej za Jej ogromne serce, uśmiech i pogodę ducha, mimo nie zawsze łatwych chwil. Dziękujemy, że Pani jest i czuwa – nad miejscem, w którym jesteśmy, i nad nami, gdy świeci słońce, i gdy pada deszcz… Dziękujemy, że nigdy nie pozostawia nas Pani z wątpliwościami i dylematami, ale zawsze, kiedy trzeba, umie podać pomocną dłoń. Najserdeczniejsze podziękowania składamy również całemu Gronu i wszystkim Pracownikom Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Kobiernicach. Dziękujemy za trud i serce, za tę zwyczajną niezwyczajność pamiętaną przez długie lata; za życzliwość i cierpliwość, za motywację oraz siłę do spełniania zwykłych i tych zupełnie niezwykłych marzeń również. DZIĘKUJEMY! 🙂

M. S.

  Ps. Na koniec zapraszamy do galerii autorstwa p. Elżbiety Gamzy.

DZIĘKUJEMY!

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Imprezy szkolne i środowiskowe. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.