IV PIKNIK RODZINNY

IV PIKNIK RODZINNY „POSTAW NA RODZINĘ!”
za nami…

Tym razem Piknik Rodzinny, odbył się w wigilię wyjątkowego święta, Dnia Matki.

25 maja Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Kobiernicach wraz z Parafią im. św. Urbana w Kobiernicach po raz czwarty już zorganizowała piknik pod hasłem „Postaw na Rodzinę”. Impreza jak co roku miała na celu promowanie wartości rodzinnych oraz integrację lokalnej społeczności.

Podczas uroczystości został przedstawiony bogaty program artystyczny. Wśród występujących pojawili się  uczniowie poszczególnych klas naszej szkoły, szkolny chór, orkiestra dęta z Kobiernic, Młodzieżowa Oaza i Dzieci Boże oraz… solista – ksiądz wikary Jakub Krupa…

Po uroczystym otwarciu przez organizatorów przedsięwzięcia, czyli panią dyrektor Barbarę Białkowską wraz z ks. Jakubem Krupą, mikrofon przejęli konferansjerzy – p. Joanna Tylenda oraz debiutujący  duet, wyśmienicie prezentujący się w nowej roli. Mowa tu o  uczniach naszej szkoły. Tak, tak, to właśnie oni! Martyna Łaszczak i Szymon Sadlik. Piękni i młodzi 😉 i… bardzo utalentowani! Przedstawiciele młodego pokolenia okazali się na scenie prawdziwym odkryciem!

Pogoda, trzeba przyznać, wyjątkowo dopisała, choć chyba nikt się nie spodziewał. Mówią, że wiara czyni cuda….i to prawda!!! Mimo ciągłego, wręcz niebezpiecznego już deszczu, tego dnia pogoda była wprost wymarzona!  Słońce dodało wszystkim jakby nowych skrzydeł i sprawiło, że każdy, nie tylko na scenie, dał z siebie jeszcze więcej!

   Poza występami artystycznymi, na uczestników pikniku czekał wachlarz różnorodnych atrakcji. Były między innymi „dmuchańce”, na których frajdy było co nie miara, konne przejażdżki, a także stoisko z biżuterią, gdzie uczennice naszej szkoły, Julia, Ania i Andżelika, wprowadziły nowe trendy w modzie, nie tylko damskiej 🙂

   W tym roku po raz pierwszy gościliśmy strefę wirtualnej rzeczywistości z firmy BESKID MEDIA, która okazała się doskonałym urozmaiceniem naszej imprezy. Dzieci miały możliwość jako gracze VR przenieść się w zupełnie nowe światy… ale dobrze, że tylko na moment! I dobrze, że każdy z nich wróciło do tego realnego, rzeczywistego świata tu i teraz. A ci, którzy okazali się najlepszymi rozgrywającymi otrzymali prawdziwe, nie wirtualne, nagrody. Liczy się przecież czas spędzony razem, a piknik pod hasłem „Postaw na Rodzinę” był spotkaniem pełnym prawdziwych emocji i wzruszeń, realnych barw i  zapachów dobiegających chociażby z gastronomicznych stoisk. Nie zabrakło i duszonek i kiełbaski z grilla i pysznych, domowych ciast i kawy i herbaty i zimnych napojów. Oj dużo tego było i dużo się działo! Nie zawiodła nas również OSP z Kobiernic, która sprawiła dzieciom niebywałą radość, organizując zabawy i animacje dla dzieci.

    A i kolejek było kilka…  na przykład do stoiska malowania twarzy przez panią Dorotę Cudzich czy do zakupu cegiełek. Poza różnorodnymi, większymi i mniejszymi niespodziankami, wśród uczestników pikniku rozlosowano także wspaniałe nagrody główne –rower (ufundowany przez firmę MARHAN) 2 hulajnogi (podarowane przez księdza proboszcza i firmę Wandex) oraz deskorolkę, której sponsorem była firma MICH-BUD.

   Podczas sobotniego spotkania uczniowie klas piątych mieli okazję zademonstrować innym, a w szczególności rodzicom, swoje prace, które były efektem realizacji profilaktycznego programu domowych detektywów „Jaś i Małgosia na tropie”. Klasy piąte uczestniczyły w nim wraz ze swoimi opiekunami. Program ten skoncentrowany był na problematyce picia alkoholu. Pomysłową galerią prac, piątoklasiści przekazali nam zdecydowany komunikat-” NIE PIJ!”. Warto podejmować wszelkie działania, by opóźniać moment, w którym młodzi ludzie po raz pierwszy sięgają po alkohol, by zmniejszać jego spożywanie i ograniczać skalę problemów związanych z uzależnieniami.

   Wczesna i skuteczna profilaktyka daję nadzieję na ograniczenie i przeciwdziałanie rożnym problemom związanym z piciem alkoholu i nie tylko. Warto działać, by chwile spędzone wspólnie z rodziną i najbliższymi były coraz to piękniejsze!

   Tuż przed końcem pikniku czekało jeszcze bardzo ekscytujące widowisko poprowadzone przez p. Artura Żelichowskiego i p. Patrycję Laszczak, a mianowicie rodzinne konkurencje sportowe. Łatwo nie było. Niemniej jednak nasi dzielni rodzice, wraz ze swoimi dziećmi, doskonale dali sobie radę!

   Dziękujemy wspaniałym organizatorom- pani dyrektor Barbarze Białkowskiej oraz księdzu Jakubowi Krupie, Radzie Rodziców oraz wszystkim zaangażowanym z całego serca –  wszystkim sponsorom, Akcji Katolickiej, Kołu Gospodyń Wiejskich, strażakom, nauczycielom, konferansjerom, rodzicom i uczniom za pomoc, za poświęcenie mnóstwo czasu, za to piękne, wspólne majowe popołudnie, które na długo pozostanie w naszej pamięci.

   Dziękujemy też wszystkim uczestnikom pikniku. To bardzo ważne, że mogliśmy po prostu pobyć razem!

Joanna Tylenda

Wdzięczni za okazaną pomoc poniżej podajemy listę naszych Sponsorów, których z roku na rok jest coraz więcej:

 1. Marek Handzlik MARHAN
 2. Wandex
 3. MICH – BUD Usługi Budowlane Michał Chwalczyk
 4. proboszcz Marek Kręcioch
 5. Adam Sopiak
 6. Władysław Piznal
 7. Zbigniew Jarguz
 8. Barbara Legut Salon kosmetyczny “Barbara
 9. Ilona i Rafał Fabia “Fabir”
 10. Lightnet Sp. Z O.o.
 11. Agata Pająk – kwiaciarnia Finezja
 12. PLAFOR
 13. Maspex Wadowice
 14. BESKID MEDIA
 15. Firma Maroszek
 16. Zofia i Józef Iskierka
 17. Monika Stanisz
 18. Iwona Łyczko
 19. Stanisława Kawłatow
 20. Tadeusz Brzuchański
 21. Barbara Adamus Salon fryzjerski w Czańcu
 22. Janusz Gałosz Firma Mechanika
 23. Apteka Panaceum
 24. Apteka Pod dębem
 25. Apteka Maria Wróbel
 26. Władysława Kołek Polskie delikatesy
 27. Czanieckie makarony
 28. Przygoda w Bujakowie
 29. Drogeria Koliber
 30. Szkółka krzewów ozdobnych Pawica Czaniec
 31. Szkółka krzewów ozdobnych Danuta Pudełko Pisarzowice
 32. Szkółka krzewów ozdobnych Pudełek Pisarzowice
 33. Eka Medica
 34. Sklep hobbystyczny GNOM
 35. Biel Centaurus
 36. Fitness Club DORIAN Kęty
 37. Centrum Sportu i Tańca FUNKY FEET
 38. Revolution Gym Kęty
 39. Centrum sportów wodnych “Plaża Czernichów”
 40. Restauracja Szaniec Czaniec
Ten wpis został opublikowany w kategorii Imprezy szkolne i środowiskowe. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.