MAŁA CHMURKA W KRAINIE ŚNIEGU

Uczniowie klasy 2 b z radością informują, że zakończyli II moduł projektu edukacyjnego Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki pn. „Mała chmurka w krainie śniegu”.

II moduł realizowany był zarówno w formie nauki stacjonarnej jak i nauki zdalnej. Dzieci zapoznały się aż z trzema lekturami: “Zaczarowana zagroda”, „Zima Muminków” oraz “Zagubiona w śniegu”, po czym uzupełniły kartki w swoich lekturnikach. Ostatnia lektura była prezentem mikołajkowym od swoich ukochanych rodziców.

Po przeczytaniu lektury “Zaczarowana zagroda” dzieci zmieniły swoją klasę w zimową krainę lodu i krainę pingwinów. Udekorowały pięknie salę, zrobiły grotę lodową, w której zadomowiła się własnoręcznie wykonana cała rodzina pingwinów, a wśród niej główny bohater, pingwinek Elegancik. Jesienne drzewo czytelnicze zmieniło oczywiście swój wygląd i charakter na zimowe, mroźne i polarne. Dzieci z klasy 2b przyjęły wyzwanie EKO-bałwanek. Bałwanek TOSIEK, wykonany z kubeczków jednorazowych i rożnych odpadów, nadających się do recyklingu, był w klasie gościem honorowym przez wiele tygodni.

Dzieci z wielkim zainteresowaniem przeczytały opowiadanie “Chmurka Tosia w krainie śniegu”, które bardzo zachęciło je do ratowania świata. Przystąpiły również do wielu zadań . Zapoznały się ze wszystkimi edukacyjnymi filmikami, dotyczącymi ochrony środowiska, segregacją odpadów, recyklingu oraz efektu cieplarnianego. Dowiedziały się, co wpływa na ocieplenie klimatu, a tym samym na topnienie lodowców. To zachęciło dzieci do zapoznania się z losami bohaterów drugiej lektury „Zima Muminków”.

W ramach zajęć artystycznych dzieci stworzyły liczne prace plastyczne o tematyce zimowej i ekologicznej, stworzyły laboratorium badawcze, gdzie badały śnieg oraz przygotowały Eko-wystawę z wykonanych prac, w tym EKO-zabawki.

Trzeba przyznać, że uczniowie klasy 2b byli bardzo zaangażowani w działania projektowe i nie mogą doczekać się, by zdradzić kolejnych bohaterów lektur i zadań z ostatniego, bardzo ciepłego i radosnego modułu –

Mała chmurka w krainie słońca”, którego realizacja jest właśnie w fazie końcowej.

Przed nimi do zrealizowania został jeszcze tylko piknik czytelniczy. Ale o tym i o wielu innych działaniach w następnym artykule.

Do następnego spotkania, Drogi Czytelniku:-)

Joanna Tylenda wraz z klasą 2b

Ten wpis został opublikowany w kategorii Imprezy szkolne i środowiskowe. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.