Nadal pomagamy.

Miarą twojego człowieczeństwa jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka”
(Ks. Mieczysław Maliński)

Dnia 21 stycznia 2018r. uczniowie naszej szkoły zbierali pieniądze, aby wspomóc utrzymanie Hospicjum im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej.

Pomimo niesprzyjającej aury,  jak co roku kwestowali przez cały dzień, począwszy od pierwszej mszy świętej do późnego wieczora przed kościołem w Kobiernicach.

Dzięki hojności mieszkańców  udało nam się zebrać kwotę 2878, 50 złotych.

Bardzo dziękujemy wszystkim mieszkańcom Kobiernic za okazanie wielkiego serca, a Księdzu Proboszczowi za umożliwienie przeprowadzenia tej akcji.

W  czwartek, 25 stycznia 2018r. w godzinach popołudniowych, chórzyści naszej szkoły wraz z opiekunami: p. dyrektor Barbarą Białkowską, p. Beatę Kudłaciak- Szlagór i p. Beatą Sadlik, udali się do hospicjum z programem kolędowym przygotowanym przez p. Beatę Kudłaciak-Szlagór. Były to ogromnie wzruszające chwile nie tylko dla nas, ale również dla chorych pacjentów.  Niestety, jedynie grupka chorych  mogła nas oglądać wygodnie siedząc w fotelach.

Ciężko chorzy pacjenci, przykuci do łóżek,  mogli nas jednak obserwować  dzięki kamerom, na ekranach monitorów umieszczonych w salach.

Na wielu twarzach mogliśmy dojrzec uśmiech, a w niejednym oku zakręciła się łza.

Czas spędzony w hospicjum był dla nas niewątpliwe lekcją człowieczństwa i pokory. Kolejny raz utwierdziliśmy się w przkonaniu, że warto pomagać, bo „każdy gest, nawet najdrobniejszy… zmienia świat, czyjś świat.

opracowała Beata Sadlik

Ten wpis został opublikowany w kategorii Imprezy szkolne i środowiskowe. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.