RAZEM TO NASZE ULUBIONE SŁOWO!

25 LISTOPADA –
ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA! 😉

   Mimo upływu czasu, trudno sobie wyobrazić bez niego świat. Mały czy duży, nowy czy trochę bardziej wytarty, od zawsze uosabiał ciepło, bezpieczeństwo i bliskość. Wielu z nas ukochane misie, bo o nich mowa, towarzyszyły znacznie dłużej, niż „wypadało”, pozostawiając w pamięci trwały ślad.

   Na cześć maskotki, która podbiła serca milionów ludzi na całym świecie, 25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia.

   W tym roku, zgodnie z tradycją, uczniowie klas I – III, przybyli do szkoły w strojach, które miały nawiązywać do wybranego bohatera książki lub bajki. Wśród brązowych czy futerkowych ubrań, niezmiennie królowały barwy popularnego i przez wszystkich kochanego Kubusia Puchatka. 😉 W tym dniu dzieci przyniosły również swoje ulubione przytulanki, które chętnie eksponowały i pożyczały sobie nawzajem. Wiele radości sprawił wszystkim pobyt w szkole z ukochanym pluszakiem, a dodatkowo… kubek gorącego kakao, które można było otrzymać na jadalni. 😉 Jednak poniedziałkowe obchody Dnia Misia miały na celu nie tylko wspólną zabawę i integrację, ale również zbiórkę na szczytny cel – tym razem dla ludzi i zwierząt. Słodka, a zarazem szlachetna wymiana odbywała się przy specjalnym Misiowym Stoisku na 2. piętrze. To właśnie tutaj, za symboliczną saszetkę mokrej żywności lub plastikowe nakrętki, można było poczęstować się małym co nieco – do wyboru: budyniem, kisielem, czekoladą, dżemem i oczywiście… pysznym miodem! Ustawiając przy stołach pudła na zakrętki i jedzenie dla zwierząt ze schroniska, chyba nikt nie spodziewał się aż takiego odzewu. Na każdej przerwie kolejka rosła z minuty na minutę, a słodkości znikały niemal natychmiast! Co więcej; pudła zostały zapełnione po brzegi w bardzo krótkim czasie. I tak dzięki wspaniałemu zaangażowaniu dzieci i rodziców, udało się zebrać dwa duże kartony nakrętek i jeszcze jeden karmy – suchej i mokrej, za co bardzo serdecznie dziękujemy! 🙂  ♥

Ostatnim punktem obchodów tegorocznego święta była wizyta… misia, który na dwóch łapach odwiedził jeszcze młodsze klasy (choć podobno i starsi mieli szansę go zobaczyć), częstując… oczywiście misiowymi podobiznami. Nie obyło się bez wspólnych zdjęć i uścisków miękkiej łapy.

   Dzień Pluszowego Misia stanowił frajdę nie tylko dla zwolenników słodkich rarytasów. Hasłem przewodnim święta były słowa Kubusia Puchatka: „Razem to nasze ulubione słowo”. Dlatego też wszyscy uczestnicy spotkania z maskotkami, przede wszystkim RAZEM spędzili czas; czytali (m.in. „Kubusiową lekcję życzliwości”), rysowali i bawili się, nie zapominając o tym, że chwile spędzone z bliskimi osobami, są zawsze najważniejsze. Nawet wtedy, kiedy tak jak dziś, z misiem przyjdzie się w końcu pożegnać.

Pamiętajcie, „kiedy się kogoś kocha, to ten drugi ktoś nigdy nie znika”…☺♥

Ten wpis został opublikowany w kategorii Imprezy szkolne i środowiskowe. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.