Spotkanie z dietetykiem

Promujemy zdrowie!

       Dbanie o zdrowie psychofizyczne z roku na rok staje się coraz bardziej istotne. To dobrze, bo „moda” na zdrowie jest trendem, za którym warto podążać. Tym bardziej, że nasze samopoczucie, to nie tylko… nasza sprawa. Kiedy czujemy się dobrze sami ze sobą, innym też jest z nami lepiej. A ponieważ słoneczna aura i zbliżające się wakacje sprzyjają spotkaniom w plenerze i kontaktom z przyjaciółmi, postanowiliśmy zrobić krok naprzód i sprawić, by nasz stan ducha był jak każdego dnia jak najlepszy.

W związku z tym, 5 czerwca br., w ramach Dni Zdrowia, miało miejsce spotkanie uczniów naszej szkoły z dietetyczką, p. Agnieszką Talik z Poradni Żywieniowej „Zadbaj o Zdrowie” w Porąbce. Prelekcja ta miała na celu przypomnienie zasad zdrowego odżywiania oraz ich wpływu (właśnie) na zdrowie psychofizyczne. W trakcie spotkania, pani dietetyk w bardzo interesujący, a zarazem przystępny sposób wypowiadała się na temat zdrowego stylu życia, właściwego komponowania posiłków, a także roli sportu, zarówno w młodszym, jak i starszym wieku. Uczniom została przybliżona piramida zdrowego odżywiania, a także sposoby racjonalnego komponowania posiłków – czynnika pomagającego zachować organizm w bardzo dobrej kondycji przez długi czas.

Spotkanie okazało się świetnym pomysłem na wstęp do rozmów o zdrowiu w ogóle, na które często brakuje nam czasu, albo które świadomie omijamy. Nie bagatelizujmy tego tematu i nie omijajmy go tylko dlatego, że mógłby „odkryć” to, co staramy się od siebie oddalić. Żyjmy świadomie i świadomie dbajmy o siebie. Na zewnątrz i w środku. Każdego dnia! 🙂

Ten wpis został opublikowany w kategorii Imprezy szkolne i środowiskowe. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.