Spotkanie z podróżnikiem

Autorskie spotkanie z Arunem Milcarzem

W dniu 16 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w autorskim spotkaniu ze znanym podróżnikiem Arunem Milcarzem.

Arun Milcarz to dziennikarz, artysta, podróżnik i pisarz. Swoje reportaże publikował na łamach magazynów podróżniczych, takich jak: „Extremium”, „Poznaj Świat”, „Kontynenty” oraz w „Gazecie Wyborczej”. W 2016 roku wydał książkę Czad. W poszukiwaniu straconego…, za którą otrzymał Nagrodę Magellana w kategorii najlepsza książka reportażowa. Rozgłos przyniosła mu samotna wyprawa Afryka Maraton Południe–Północ, za którą w 2005 roku otrzymał prestiżową statuetkę KOLOSA.

Od wielu lat podróżuje z kamerą próbując dowiedzieć się jak najwięcej o życiu ludzi i ich obyczajach. Poprzez wspólną pracę, mieszkanie i codzienne obcowanie z tubylcami, poznaje ich rodziny i rytuały, wchodzi w szczerą relację z drugim, odległym nam kulturowo człowiekiem.

Na spotkaniu Arun Milcarz najmłodszym opowiadał o jego przygodach na Madagaskarze. Uczniów klas starszych swymi ciekawymi opowieściami i multimedialnymi prezentacjami przeniósł w fascynującą i intrygującą podróż po Azji. Ukazał jaka jest, jaka była, ale także jaka będzie, w co wierzy, czego słucha i czym się szczyci.

Spotkanie było bardzo interesujące i zabawne. Uczniowie z chęcią wzięli udział w niezwykłej podróży po egzotycznych zakątkach naszej planety. To była świetna lekcja, nie tylko geografii! Bez wątpienia pogłębiła ona wiedzę o świecie oraz stała się dla wielu inspiracją do własnych poszukiwań. Arun Milcarz opowiadał bardzo ciekawie, miał dobry kontakt z młodzieżą, podawał proste przykłady z życia i bardzo często potrafił wywołać szczery i radosny uśmiech na twarzach swojej publiczności. Trzeba przyznać, że nasz gość czuł się jak ryba w wodzie, potrafił perfekcyjnie “wciągnąć” słuchających w wir i magię swych wypraw po najdalszych zakątkach naszej pięknej Ziemi.

Joanna Tylenda

Ten wpis został opublikowany w kategorii Imprezy szkolne i środowiskowe. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.