Święto Pieczonego Ziemniaka!!!

 “Sałata zielona, czerwony buraczek, ale najsmaczniejszy jest żółty ziemniaczek”

W naszej szkole impreza nie byle jaka…obchodziliśmy Święto Pieczonego Ziemniaka!!!

12 października, w piękne jesienne popołudnie, na boisku sportowym “KS Soła” w Kobiernicach, uczniowie klas I-III obchodzili Święto Pieczonego Ziemniaka. Była to szkolna impreza plenerowa  mająca na celu integrację rówieśniczą i rodzinną.

Uczestnicy pikniku nie zaznali nudy, bowiem wśród atrakcji znajdowało się wiele ciekawych konkurencji sportowych, zabaw i gier integracyjnych, zabaw tematycznych rozwijających uzdolnienia i zainteresowania najmłodszych. A bohaterem tych wszystkich wydarzeń był oczywiście ziemniak! Dlatego też nie zabrakło ziemniaczanej sztafety, obierania ziemniaka na czas, ziemniaczanego rzutu do celu czy  wykopek ziemniaka w piasku 🙂 Można było wykazać się również niezwykłymi umiejętnościami w konkursie na najciekawszego “Ziemniaka Cudaka”. Oj, pomysłów było wiele! Podczas wspólnych zmagań sportowych, wesołych zabaw zchustą animacyjną „Klanza” dzieci miały również możliwość poszerzyć wiedzę na temat historii ziemniaka, jego cech i przeznaczenia oraz tradycji związanych z „wykopkami”.

Główną atrakcją było jednak WIELKIE OGNISKO, a w nim ponad 200 smacznych, pieczonych ziemniaczków, które ze szczyptą soli i rozpływającym się masełkiem smakowały jak potrawy z najlepszej kuchni! Dlatego też rozeszły się w mgnieniu oka! I dlatego też, już z tego miejsca dziękujemy dzielnym strażnikom  ogniska, którzy wytrwale, w pocie czoła, pilnowali i doglądali każdego pieczonego ziemniaczka!!!

Wiele radości sprawił dzieciom “Kącik Rozmaitości” przygotowany przez p. Agnieszkę Mielec, który tętnił jeszcze swoim życiem po oficjalnym zakończeniu imprezy… 🙂

 To było bardzo miłe i ciekawe spotkanie. Humory i pogoda dopisała, więc i zabawa była znakomita!

Mamy nadzieję, że wspólnie spędzony czas przyniósł wszystkim wiele radości i dostarczył pozytywnych wrażeń. Ten jesienny dzień pachnący pieczonym ziemniakiem na pewno wszyscy będą długo pamiętać nie tylko za sprawą niepowtarzalnych wrażeń i wspomnień, ale również dzięki ziemniaczanym stempelkom na powitanie, które okazały się trwalsze niż przewidywano 😉  🙂 🙂

Dziękujemy wszystkim uczestnikom spotkania (tym małym i tym troszkę większym ;-)), rodzicom za wspaniałą zabawę oraz za pomoc i zaangażowanie w przygotowaniu imprezy!

Joanna Tylenda

Ten wpis został opublikowany w kategorii Imprezy szkolne i środowiskowe. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.