Udział w programie Akademia Uwielbiam

    W styczniu (bo kiedy, jak nie w nowym roku stawić czoła zdrowemu odżywianiu… 😉 ) uczniowie klasy VI oraz VII wzięli udział w programie Akademia Uwielbiam. Celem projektu była edukacja młodzieży na temat zasad zdrowego trybu życia, roli aktywności sportowej oraz właściwego doboru produktów żywnościowych. Koordynatorzy programu pragnęli uświadomić uczniom jak ważne jest przestrzeganie zasad prawidłowego żywienia w kontekście kształtowania właściwych nawyków żywieniowych. Uczestnicy zostali także zapoznani z metodami zapobiegania problemowi marnowania żywności.  Dzieci nie tylko wzięły udział w zajęciach tematycznych, ale i same przygotowywały i opracowywały materiały z zakresu zdrowego odżywiania. 

    Biorąc pod uwagę to, że w tym roku szkolnym kładziemy nacisk na kreatywność i kształcenie kompetencji przedsiębiorczości, 21.01.2019r., w poniedziałkowy poranek uczniowie klasy szóstej i siódmej przystąpili do działania. W ramach lekcji założyli fartuchy, czapki kucharskie i rozpoczęli przygodę z gotowaniem. Zachęceni przez nauczycieli, samodzielnie (dzięki uprzejmości Pań Kucharek z naszej szkoły) przygotowali potrawy, które zostały zgłoszone do konkursu dla szkół w ramach Akademia Uwielbiam. Każdy przepis był przez uczniów dokładnie przemyślany, a dania otrzymały niebanalne nazwy. Młodzież miała także okazję zapoznać się ze specyfiką zawodu dietetyka oraz kucharza. Niektóre dziewczyny zainspirowane działaniami podjętymi w szkole, postanowiły przygotować swoją potrawę i wziąć udział w indywidualnej formie konkursu. 

    Na zakończenie projektu uczniowie wzięli udział w zajęciach podsumowujących. Został przeprowadzony quiz wiedzy, składający się z dwudziestu czterech pytań i wyzwań. Młodzież musiała wykazać się wiedzą z zakresu zasad niemarnowania żywności, odpowiedniego doboru produktów, a nawet niezbędne było zaprezentowanie zdolności matematycznych! 🙂

B. Kudłaciak – Szlagór, P. Laszczak

Ten wpis został opublikowany w kategorii Imprezy szkolne i środowiskowe, Konkursy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.