Uroczystość zakończenia roku szkolnego!

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018 i pożegnanie
III klasy gimnazjum

Tyle jeszcze drogi jest przed nami, z tym że trasę wyznaczymy sami…

Takim mottem, 22 czerwca br. pożegnali się z nami uczniowie klasy III gimnazjum na apelu z okazji zakończenia roku szkolnego 2017/2018.

Część oficjalna rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania hymnu. Następnie głos zabrała dyrektor szkoły, pani Barbara Białkowska. Przywitała zgromadzonych na uroczystości nauczycieli i pracowników, uczniów oraz ich rodziców. W swoim wystąpieniu ciepło podziękowała wszystkim za całoroczną pracę, za trud i pełne zaangażowanie w życie szkoły i społeczności lokalnej. Słowa uznania skierowała też do rodziców, dziękując za wsparcie i pomoc. Pogratulowała dzieciom i młodzieży naszej szkoły wyników w nauce, osiągniętych sukcesów w wielu dziedzinach i na wielu szczeblach. Również tych osobistych, dzięki którym codziennie stajemy się coraz lepsi i bardziej wartościowi dla siebie i innych.

Po przemówieniu, pani dyrektor osobiście wręczyła nagrody dla uczniów, którzy otrzymali promocję z wyróżnieniem do kolejnej klasy oraz nagrody za wzorową frekwencję. Na koniec podziękowania skierowała również w stronę nauczycieli i uczniów, którzy przyczynili się do zdobycia wszelkich pucharów.

Wśród nich jest puchar wyjątkowy…za szczególny wkład w utrzymanie hospicjum w Bielsku-Białej. Na ręce pani Beaty Sadlik, opiekuna akcji “Pola Nadziei”, pani dyrektor wręczyła dyplom z podziękowaniami za pracę i zaangażowanie w niesienie bezinteresownej pomocy tym, którzy jej najbardziej potrzebują. Od wielu lat uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunem akcji sumiennie i ochoczo podejmują wysiłki na rzecz dzieła hospicyjnego. To jeden z tych sukcesów naszych uczniów, którego nie da się “dopisać” do średniej ocen, a o którym pamiętać i mówić trzeba! I właśnie w takich sytuacjach słowa pisarza Heinricha von Kleist, cyt: Im więcej oddajemy z naszego życia innym, tym większa staje się jego wartość, nabierają jeszcze większego i głębszego znaczenia!

Drugą część uroczystości wypełnił program artystyczny uczniów klasy III gimnazjum, przygotowanych pod czujnym okiem wychowawczyni, pani Magdaleny Adamczyk. Występ ten był podsumowaniem ich wieloletniego pobytu w szkole. Rozbawił i wzruszył do łez. A to również za sprawą prezentacji multimedialnej, która ukazała zabawne i wspólnie spędzone chwile naszych najstarszych kolegów. Była dziecięca radość, chwile szczęścia, beztroski, były łzy wzruszenia i smutku, bo już nie spotkamy się w takim oto gronie…To skłoniło wielu do refleksji, nad tym, co było i co będzie 🙂 Czas pożegnania to często czas nieznanych, nieodkrytych jeszcze momentów w naszym życiu! Dla bohaterów tego dnia, to etap nowo rozdanych kart, które każdy z nich zapisze sobie sam…niczym swój poemat 😉

Na koniec uczniowie klasy III gimnazjum uroczyście podziękowali wszystkim, Dyrekcji, nauczycielom, wszystkim pracownikom, rodzicom i młodszym kolegom za chwile, obok których nie można przejść obojętnie, za lata wspólnych starań i dążeń do wielu osiągniętych celów.

I tak, jak całym sercem i całą duszą na zakończenie wyśpiewaliście słowa piosenki Szymona Wydry, tak tego Wam właśnie, Drodzy Uczniowie życzymy…abyście nigdy nie rezygnowali ze swoich marzeń, abyście zawsze mieli odwagę i wewnętrzną moc dążyć do swoich pragnień, pomimo przeciwności losu, sytuacji czy zdarzeń. Abyście widzieli w życiu głębszy sens, a nie tylko to, co da się zmierzyć, podzielić, czy pomnożyć. Miejcie siłę i odwagę, by odnaleźć się w każdej sytuacji, nigdy się nie poddawajcie! I pamiętajcie, w swoim sercu, serce miejcie!

Joanna Tylenda

P.S

zapomniałabym… 🙂

Szalonych, ale BEZPIECZNYCH, wyjątkowych i niezapomnianych wakacji!
Niech dla wszystkich będą wymarzone i niepowtarzalne!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Imprezy szkolne i środowiskowe. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.