Walentynki

Kochać kogoś, to przede wszystkim pozwalać mu na to,
 żeby był, jaki jest.
 /William Wharton/

Miłość zawsze czyni lepszym…

            Tegoroczne walentynki już za nami. Co roku, na kilka dni przed 14 lutego, działała w naszej szkole tradycyjna POCZTA WALENTYNKOWA. W tym roku, ze względu na pandemię, część z nas obchodziła ww. święto miłości i przyjaźni wirtualnie. Pozostali uczniowie – stacjonarnie, wśród kolegów z klasy.

Mimo dzielącego nas dystansu, szkolne walentynki niezmiennie świętowaliśmy ph. “Wyraź ubraniem serca czekanie”. Nie mogło więc zabraknąć ani czerwieni w strojach, ani serduszek, ani latających Amorów. Swoje pomysły uczniowie chętnie uwieczniali na zdjęciach klasowych lub z najbliższymi.

            Ten dzień był inny niż wszystkie. Jeszcze rok temu obchodom walentynek towarzyszyły serdeczne i pełne ciepła uściski, buziaki; nie zabrakło też wspólnych zdjęć i degustacji słodkich przysmaków. Było stoisko z deserami, niezapomniane walentynkowe naleśniki na obiad, a także zbiórka, która pomogła nam podzielić się sercem z innymi.

Tym razem było skromniej, kameralniej, po prostu inaczej. Czasami tak jest. I wtedy, bez względu na to, czy jesteśmy bardzo blisko, czy dzieli nas duża odległość, zawsze najważniejsze i ponad wszystko pozostanie to, co w sercu.

I tego właśnie my pragniemy Wam życzyć. Niech miłość pomaga przezwyciężać trudności. Niech kieruje w stronę najpiękniejszych ludzkich serc i horyzontów, które pomogą spełniać marzenia. Nie tylko w walentynki…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Imprezy szkolne i środowiskowe. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.