WOPR

WOPR

Nad wodą pilnuje, na brzegu świadomość kształtuje!

Czas wakacji zbliża się dużymi krokami. Po wielu miesiącach wytężonej pracy, już chyba każdy z nas wyczekuje zasłużonego odpoczynku. A ten, w zależności od upodobań, może dostarczyć wiele radości i relaksu, o ile będziemy przestrzegać kilku prostych zasad. Jakich? O tym przypomnieli nam ostatnio pracownicy żywieckiego WOPR-u.

Goście ci odwiedzili nas z okazji Dni Zdrowia, przypominając, jak w bezpieczny sposób spędzać czas nad akwenami wodnymi, w górach, oraz z jakimi służbami kontaktować się w razie zaistniałej potrzeby. Ponadto zwrócili uwagę dzieci i młodzieży na to, że przestrzeganie zasad, świadomość i rozsądek w znacznym stopniu mogą sprzyjać bezpieczeństwu. Ratownicy przypomnieli również numery alarmowe oraz sposoby udzielania pierwszej pomocy, przy okazji zachęcając wszystkich do aktywnej postawy w tej kwestii.

Serdecznie dziękujemy ratownikom WOPR, a także pozostałym gościom, którzy zechcieli odwiedzić naszą szkołę, m.in. terapeutom oraz paniom – dietetyk oraz prowadzącym zajęcia z dogoterapii. Dzięki prelekcjom uczniowie zdobyli wiele cennych wiadomości z zakresu racjonalnego odżywiania i bezpiecznego zachowania – na co dzień, w czasie wypoczynku, w kontakcie z psami, a także z drugim człowiekiem.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Imprezy szkolne i środowiskowe. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.