Zakończenie roku szkolnego!

Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko.
Tylko załóż wygodne buty,
bo masz do przejścia całe życie.

Do zobaczenia!

Kolejny rok szkolny za nami. Rok, w którym znów musieliśmy podążać wieloma trudnymi ścieżkami. Miesiące izolacji, zupełnie inny (choć już znany) system pracy, długo oczekiwany powrót i w końcu sporo obaw z nim związanych sprawiło, że wielu chciało go po prostu zakończyć i udać się na zasłużony odpoczynek. Zanim jednak każdy z nas wyruszył tam, gdzie – miejmy nadzieję – uda mu się złapać oddech i zdystansować od niełatwej rzeczywistości, przyszedł czas na podsumowania, wnioski, ale również pożegnania.

Pierwszą ku temu okazją był czwartkowy apel, podczas którego pani dyrektor, Barbara Białkowska skierowała słowa uznania do wszystkich uczniów i pracowników szkoły, podkreślając jednocześnie trud włożony w pracę, szczególnie w czasie obowiązujących restrykcji. Pani dyrektor podkreśliła, jak ważną rolę zawsze pełni współpraca, wzajemny szacunek, empatia i nadzieja, która pozwala przetrwać nawet najtrudniejsze momenty. Tego dnia, oprócz pochwał, zostały wręczone nagrody rzeczowe; liczne dyplomy, statuetki i inne niespodzianki wszystkim laureatom tegorocznych, szkolnych konkursów. Wśród wyróżnionych, znaleźli się zarówno amatorzy sportu, jak i cyberprzestrzeni, języka obcego i matematyki, mistrzowie dobrych manier i frekwencyjni giganci (a wśród nich Michał Stanisz, uczeń klasy ósmej, nieprzerwanie uczęszczający do szkoły od 2015 roku!), a także laureaci projektu „Mój sukces” oraz wielu, wielu innych, o których możecie sobie przypomnieć, spoglądając na zdjęcia w galerii.

I choć nie wszyscy mogli znaleźć się w gronie finalistów i zdobywców laurów, niewątpliwie każdy mógł się poczuć jak zwycięzca, odbierając dzień później swoje świadectwo – dowód ciężkiej pracy, czasem okupionej stresem, czasem radością lub… nieoczekiwanym, korzystnym zrządzeniem losu;). Jednak bez względu na sytuację, czas i warunki – niezmiennie potwierdzeniem siły i woli ducha!

A tego ostatniego nie zabrakło nikomu, szczególnie naszym dzielnym Ósmoklasistom, którzy po trudach związanych z egzaminami, dzielnie i dumnie dobrnęli do mety. I choć w tym roku pożegnanie ostatniego rocznika przebiegało skromniej, nie obyło się bez wzruszeń i podziękowań, skierowanych m.in. do pani dyrektor oraz wszystkich pracujących w szkole, w tym wychowawczyni – pani Patrycji Laszczak.

My również dziękujemy, Ósma Klaso, i życzymy Wam wielu niezapomnianych momentów, gdziekolwiek poniosą Was oczy, serca i napotkane w życiu drogowskazy…:-)

W tym roku szkolnym pożegnaliśmy również odchodzącą na emeryturę panią Małgorzatę Zątek, wieloletnią nauczycielkę szkoły w Kobiernicach; Wychowawczynię, Koleżankę, która towarzyszyła nam zarówno w trudnych, jak i wspaniałych momentach; niestrudzenie przekazywała swoją wiedzę, kulturę i inne wartości.

Pani Małgosiu, jeszcze raz, z całego serca, dziękujemy za wysiłek włożony w pracę, za okazane serce i zrozumienie; za każdą dołożoną „cegiełkę”, dzięki której szkoła była i jest nie tylko naszym miejscem pracy.

Za to wszystko i wiele wspólnych lat, po prostu dziękujemy, życząc wciąż spełnienia marzeń, spokoju i wytchnienia! 🙂

W dniu zakończenia roku szkolnego z niektórymi pożegnaliśmy się na dłużej, z innymi na czas wakacji, wierząc, że wrzesień zaskoczy nas już tylko pozytywnie. Był śmiech, łzy wzruszenia, radość i wytchnienie; były ciepłe słowa i refleksje. Trzecie klasy zakończyły swój pierwszy etap nauki, ósma odeszła. Niektórzy z pewnością wyjechali już, by odpocząć, inni „dopinają” jeszcze ostatnie zobowiązania. Też chcą wyruszyć w drogę lub zostać w domu i…spokojnie popracować nad głową. To znaczy, żeby ta głowa też była razem z Nimi na wakacjach. 😉

I tego właśnie na koniec Wam życzymy! Abyście się cieszyli pięknymi, wakacyjnymi chwilami.

I żeby głowa była razem z Wami!:-)

Wspaniałych, wyjątkowych, pełnych słońca, radości i… czegoś jeszcze, co każdy z Was przechowuje głęboko w sercu, wakacji! Niech każdy ich moment przyniesie to, co pozwoli być szczęśliwym. Mimo wszystko. Bo, jak pamiętacie, prawdziwe słońce dla każdego często świeci w zupełnie innym czasie, miejscu i wymiarze…;-) Do zobaczenia!

Ps. Uważajcie na siebie i innych. Na braci mniejszych też!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Imprezy szkolne i środowiskowe. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.