22 kwietnia  – DZIEŃ ZIEMI

„Przyroda jest wokół nas”

 22 kwietnia będziemy świętowali Dzień Ziemi, w tym roku trochę inaczej niż w latach ubiegłych. Troska o naszą planetę powinna nas łączyć bez względu na obecną  sytuację, narodowość, wiek, pełnione funkcje.

Rozejrzycie się wokół siebie, przyroda powoli budzi się z zimowego snu. Wabi nas kolorem zazieleniających się łąk, kwitnących, pięknie pachnących kwiatów, czy melodyjnym śpiewem ptaków. Wystarczy spojrzeć przez okno, żeby to piękno dostrzec.

 Zadanie projektowe  dla klas IV – VIII

Poszukaj tej przyrody wokół siebie. Jeśli masz taką możliwość, żeby wyjść z domu to odszukaj jej w różnych dziwnych miejscach, przyjrzyj się jak ona walczy o miejsce do życia (np. rośliny wyrastające pomiędzy płytkami chodnikowymi, na starych dachówkach itp.). Postaraj się rozpoznać, co to za roślina.  Jeśli nie masz takiej możliwości zrób zdjęcie z okna Twojego pokoju – może to być ptak budujący gniazdo, śpiewający na pobliskim drzewie lub krzew, drzewo, roślina zielna, która właśnie budzi się do życia.

Termin i miejsce odsyłania pracy

Jeśli w ramach lekcji przyrody i biologii, chcesz wziąć udział w naszym szkolnym projekcje,  to wykonane zdjęcie wraz z nazwą rozpoznanego organizmu i jego krótkim opisem odeślij  do Pani Katarzyny Sadlik –  uczniowie, którzy wezmą udział w akcji otrzymają uwagi pozytywne oraz oceny za pracę dodatkową.

Wspólnie stworzymy nasz szkolny album przyrodnika

„Przyroda jest wokół nas”.

Zachęcamy do poznawania piękna otaczającej nas przyrody.

organizatorzy: Katarzyna Sadlik i  Anna Malarz

Ten wpis został opublikowany w kategorii Komunikaty. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.