Nie zostań obojętnym!

Nie zostań obojętnym!!!

Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas
mógł wieczorem powiedzieć:
dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego.

/Papież Franciszek/

11 lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Nasi uczniowie od lat w tym szczególnym dniu zbierali pieniądze na rzecz Hospicjum im. św. Jana Pawła II w Bielsku – Białej. Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną, nie mamy możliwości organizacji dobroczynnej kwesty.

Mimo tak trudnych czasów, mamy nadzieję, że wśród nas nie brakuje ludzi o wielkich sercach, przepełnionych dobrem i radością. Izolacja, dystans, ograniczone kontakty społeczne, samotność… Na to właśnie w dzisiejszych czasach szczególnie narażone są osoby starsze, chore, niepełnosprawne. Nie możemy pozwolić na to, by zapomnieć o drugim człowieku i o tym, jak ważne jest niesienie pomocy innym. Pamiętajmy o potrzebujących, chorych i samotnych. Pragniemy przyczynić się do tego, by w ich życiu pojawił się płomyk radości.

W ramach akcji Pola Nadziei 2021 w szkole zostanie zorganizowana zbiórka.

Zbieramy:

  • ręczniki papierowe;
  • nawilżone chusteczki;
  • szampony;
  • mydła w płynie (nie można myć pacjentów mydłami w kostkach);
  • oliwki dziecięce;
  • jednorazowe maszynki do golenia;
  • pampersy w rozmiarach 3 i 4.

Rzeczy z listy można zostawić od 22 do 26 lutego 2021r. w wejściu do szkoły od strony sekretariatu. Prosimy o dołączenie karteczki z imieniem i nazwiskiem dziecka oraz klasą, gdyż za udział w akcji charytatywnej dzieci otrzymają uwagi pozytywne z zachowania.

Włączając się do zbiórki, sprawimy, że życie podopiecznych Hospicjum w Bielsku – Białej stanie się choć odrobinę lepsze.

 Zapraszamy do włączenia się w akcję!!!

Koordynatorzy akcji: Beata Sadlik, Patrycja Laszczak, Anna Grzybowska

Ten wpis został opublikowany w kategorii Komunikaty. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.