III PIKNIK RODZINNY

“Najważniejsze jest, by gdzieś istniało to, czym się żyło: I zwyczaje. I święta rodzinne. I dom pełen wspomnień. Najważniejsze jest, aby żyć dla powrotu.”

Antoine de Saint-Exupéry

III PIKNIK RODZINNY „POSTAW NA RODZINĘ!”

          Tegoroczny Piknik Rodzinny zbiegł się w czasie z wyjątkowym świętem, a mianowicie – Dniem Matki. 26 maja br. Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Kobiernicach wraz z Parafią im. św. Urbana w Kobiernicach po raz trzeci zainaugurowała festyn pod hasłem „Postaw na Rodzinę”. Podobnie jak w roku ubiegłym, miał on na celu  promowanie wartości rodziny oraz integrację lokalnej społeczności.

            Podczas uroczystości został przedstawiony bogaty program artystyczny. Wśród występujących pojawili się:

* uczniowie klas I-IV naszej szkoły;
* orkiestra dęta z Kobiernic;
* Koło Gospodyń Wiejskich;
* chór p. Katarzyny Witkowskiej;
* przykościelne zespoły – Młodzieżowa Oaza i Dzieci Boże oraz… solista – ksiądz wikary.

Po uroczystym otwarciu, którego dokonała pani dyrektor Barbara Białkowska wraz z ks. Jakubem Krupą, pałeczkę przejęli nasi wspaniali konferansjerzy – p. Joanna Tylenda oraz debiutujący w tej roli – ww. ksiądz Jakub Krupa. Mimo nieobecności zeszłorocznego prowadzącego, pana Artura Żelichowskiego, który w tym czasie walczył o tytuł „Ironmena”, nowy duet poradził sobie wyśmienicie.

Wszystkim sprzyjała również aura. Jak się okazało, znajomości księdza Jakuba z „Górą”  nie poszły na marne, bo mimo licznych zapowiedzi deszczu i burz, pogoda była wprost wymarzona! ☼

            Poza występami artystycznymi, na uczestników pikniku czekała cała gama różnorodnych atrakcji. Były między innymi: „ćwiczące celność” bramki oraz cieszące się bardzo dużym zainteresowaniem „żywe piłkarzyki”, a także dmuchana zjeżdżalnia. Miłośnicy przyrody mieli okazję do jazdy konnej po parku dworskim, a ci, których ciekawi zamierzchła przeszłość, nie mogli przejść obojętnie obok stoiska archeologicznego prowadzonego przez panią Agnieszkę Mielec.

W trakcie naszej lokalnej imprezy gościliśmy również OSP z Kobiernic, która poza umożliwieniem dostępu do wyposażenia wozów strażackich, sprawiła dzieciom niebywałą radość, polewając je wodą z wężów strażackich.

Kolejka nie zmniejszała się również do stoiska, na którym można było wykonać ozdobny makijaż twarzy, a także do zakupu cegiełek, sprzedanych w tym roku w rekordowym tempie! Poza różnorodnymi, mniejszymi bądź większymi niespodziankami, wśród uczestników pikniku rozlosowano także wspaniałe nagrody główne – rower (ufundowany przez Radę Rodziców) oraz 2 hulajnogi (podarowane przez księdza proboszcza oraz przez panią dyrektor).

Oczywiście nie można nie wspomnieć o wyśmienitym zapleczu gastronomicznym, a w nim – znikających w okamgnieniu duszonkach, aromatycznej kawie czy pysznych, domowych ciastach.

Tuż przed końcem pikniku czekało jeszcze bardzo ekscytujące widowisko poprowadzone przez p. Andrzeja Glądysa przy asyście p. Patrycji Laszczak, a mianowicie rodzinne konkurencje sportowe. Przewożenie opon na taczkach przez tatusiów czy  naprzemienna jazda na  hulajnodze dzieci i ich mam, były nie lada wyzwaniem. Niemniej jednak  nasi dzielni rodzice, wraz ze swoimi dziećmi, doskonale dali  sobie z nim radę!

Pragniemy raz jeszcze podziękować wszystkim, bez których ten majowy piknik po prostu by się nie udał. Dziękujemy organizatorom – pani dyrektor Barbarze Białkowskiej oraz księdzu Jakubowi Krupie – za współpracę, ogromne zaangażowanie w organizację wydarzenia, kreatywność i mnóstwo  poświęconego na ten cel czasu.

Dziękujemy również: Radzie Rodziców, wszystkim Sponsorom, Akcji Katolickiej, Kołu Gospodyń Wiejskich, Strażakom, pracującym przy pikniku Nauczycielom, prowadzącym – p. Joannie Tylendzie i ks. Jakubowi Krupie, a także p. Beacie Kudłaciak – Szlagór, p. Dorocie Cudzich i p. Joannie Siwek, p. Marcie Polanek, p. Sylwii Laszczak, p. Piotrowi Sadlikowi i p. Marianowi Gniłce. Dziękujemy także wszystkim zaangażowanym w festyn Rodzicom oraz Uczniom.

            Dziękujemy też wszystkim uczestnikom, którzy tak licznie pojawili się na pikniku i brali w nim aktywny udział. Cieszymy się, że w natłoku codziennych spraw znaleźli oni  czas, by odetchnąć i po prostu być razem. To bardzo ważne. Wierzymy, że nie był to czas zmarnowany i jeszcze długo pozostanie w naszych wspomnieniach i sercach. 😉

            A oto fotorelacja, która, być może, choć w części odda atmosferę panującą podczas tego pięknego i emocjonującego wydarzenia.

Wdzięczni za okazaną pomoc poniżej podajemy także listę naszych Sponsorów:

 1. P.U.H. “MARHAN” 
 2. Adam Sopiak
 3. Piznal Władysław. Delikatesy
 4. WANDEKS Sp. z o.o.
 5. Kwiaty – Dekoracje FINEZJA Agata Pająk
 6. Fabir S.C.
 7. MASPEX SP. Z.O.O.
 8. BUDMAR Lucyna i Bogdan Maroszek
 9. Iskierka Zofia Iskierka Produkcja Artykułów Sportowych
 10. Stanisława Kawłatow – sołtys Kobiernic
 11. Brzuchański Tadeusz. Piekarnia, cukiernia
 12. Barbara Kos Salon Fryzjerski „Barbara”
 13. “Barbara” Barbara Legut Salon Kosmetyczny
 14. Adamus Barbara. Zakład fryzjerski
 15. Janusz FHU JANUSZ Gałosz
 16. “Panaceum” Apteka Grzegorz Bittner
 17. Apteka „Pod dębem”
 18. Polskie Delikatesy Władysława Kołek
 19. PL Christianus DEWOCJONALIA, Piekarnia Opłatków
 20. Pudełko Antoni. Szkółka krzewów ozdobnych
 21. Czanieckie Makarony Sp. z o.o.
 22. Statek Turystyczny. Wypożyczalnia sprzętu wodnego
 23. Plaża Czernichów
 24. Szkółka drzew ozdobnych Pudełek Pisarzowice
 25. Centrum Zabaw dla Dzieci Przygoda Agata i Mirosław Balcy S.C. w Bujakowie
 26. Drogeria “Koliber” Czaniec, Wilamowice, Kęty – Bożena i Bogusław Górka
 27. Alwero Sp. z o.o.
 28. Cherry Fitness Club
 29. Obsessive
 30. Plafor Sp. z o.o.
 31. J. Biel „CENTAURUS”

  K.K.

ZAPRASZAMY DO GALERII TUTAJ!

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Komunikaty. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.