Szkoła z misją

Dobroć jest cichym czynieniem tego,
o czym inni głośno mówią.
 

Szkoła z misją!

     Już od wielu lat nasza szkoła współpracuje z Fundacją Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” – organizacją, której głównym celem jest stworzenie zaplecza medycznego i pomoc mieszkańcom najuboższych krajów świata.

     Do tej pory braliśmy udział w zbiórce artykułów szkolnych i spożywczych oraz akcjach: „Podaj mydło”, „Kup pan szczotkę”, „Opatrunek na ratunek” czy „Puszka dla Maluszka”. Niektóre  spośród wymienionych tutaj przedsięwzięć, zostały przeprowadzone w naszej szkole już kilkukrotnie i za każdym razem spotykały się z dużym zainteresowaniem. W akcje włączali się nauczyciele, uczniowie i rodzice, niezmiennie wspierając ww. inicjatywy.

     Dzięki ogromnemu zaangażowaniu, nasza szkoła otrzymała niezwykłe wyróżnienie „Szkoła z misją”, o którym możemy przeczytać w przesłanym mailu:

W związku z Państwa zaangażowaniem w niesienie pomocy dla najbardziej potrzebujących chcielibyśmy aby na stronie Państwa szkoły widniało wyróżnienie  “Szkoła z misją”. Jesteśmy zaszczyceni, że możemy przyznać Państwu ten tytuł (…) Cieszymy się, że możemy z Państwem współpracować!

 Otrzymany tytuł jest dużym zaszczytem, ale także i zobowiązaniem, które każe dać z siebie jeszcze więcej. Dlatego też w tym roku, kolejny raz przyłączamy się do akcji „Opatrunek na ratunek”. Będziemy zbierać medykamenty, na których deficyt niestety wciąż cierpi wiele krajów Trzeciego Świata.

     Już wkrótce dołączymy także do projektu „Położna w Afryce”. Wierzymy, że dzięki współpracy, wspólnymi siłami uda nam się choć trochę pomóc tamtejszym noworodkom.

     Być może niejednokrotnie wydaje się, że aby móc pomagać, trzeba być bardzo bogatym przedsiębiorcą albo właścicielem ogromnej instytucji. Przykład naszej szkoły pokazuje, że niewielka placówka w małej wsi także może przyczynić się do niesienia pomocy i tworzenia pięknego dzieła na oddalonym od Polski o kilka tysięcy km kontynencie. Wystarczy tylko otworzyć się na dobro i zechcieć… przesłać je dalej.

     A więcej szczegółów dotyczącej wspaniałej pracy wolontariuszy z Poznania znajdziecie na stronie www.medicus.ump.edu.pl.

Poniżej przedstawiamy natomiast listę artykułów, które będzie można przynosić do szkoły od 27 lutego, wspierając tym samym nasze akcje:

„Opatrunek na ratunek”:

wszystkie materiały opatrunkowe – nowe, nieużywane i z długim terminem przydatności (min. pół roku), maści ichtiolowe, proszek Dermatol, igły, strzykawki, wenflony, termometry bezrtęciowe lub elektroniczne, ciśnieniomierze, baterie do tych sprzętów, glukometry z paskami;

 „Położna w Afryce”:

pieluchy tetrowe, chusteczki nawilżane, gryzaki, ubranka dla noworodków

Ważne, aby wszystkie te produkty były nowe.

Medykamenty oraz akcesoria dla noworodków można przynosić Opiekunom Samorządu Uczniowskiego.

Serdecznie zachęcamy do przyłączenia się do akcji!

M. S.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Komunikaty. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.