Gminny Przegląd Twórczości Dzieci i Młodzieży

Gminny Przegląd Twórczości Dzieci i Młodzieży
„MAMO, TATO, CO TY NA TO?”
Porąbka

22 maja 2018 r.

To był już XVI Przegląd Twórczości Dzieci i Młodzieży zorganizowany w Porąbce w ramach kampanii profilaktycznej „MAMO, TATO, CO TY NA TO?”, który odbywał się przez dwa dni. W pierwszym dniu podziwiać można było dzieci przedszkolne i szkolne z klas I – III z naszej Gminy. W tym roku naszą szkołę mieli zaszczyt reprezentować uczniowie z klasy II przygotowani przez p. Małgorzatę Zątek. Zaprezentowali swoje umiejętności w tańcu z biało-czerwonymi  wstążkami. Był to udany występ! Publiczność nagrodziła nas gromkimi brawami. Potem były dyplomy, upominki, pamiątkowe zdjęcia  i słodki poczęstunek.

M. Z.

23 maja 2018 r.

Za nami Gminny Przegląd Twórczości Dzieci i Młodzieży organizowany w Porąbce w ramach kampanii profilaktycznej „MAMO, TATO, CO TY NA TO?”. Jak co roku uczniowie naszej szkoły mogli zaprezentować swoje talenty i podziwiać wspaniałe występy dzieci i młodzieży z innych szkół naszej gminy. 

W tym roku naszą szkołę reprezentowali wybrani uczniowie klasy IVa, IVb, V i VI, którzy zostali przygotowani pod bacznym okiem p. Beaty Kudłaciak-Szlagór i p. Joanny Tylendy.

Piosenką pt. „Jesteśmy dziećmi Ziemi” porwali publiczność do wspólnego śpiewania, przypominając nam, jak ważna jest ochrona piękna, które nas otacza, bo przecież jak śpiewali… Ziemia dla nas jest, a dla niej my!

W wokalno-instrumentalnej odsłonie na scenie swój debiut miała Joanna Kościelak, uczennica klasy IVb, przygotowana przez ks. Jakuba Krupę, która głośno i energicznie wyśpiewała i zagrała na gitarze piosenkę pt.:”Byłem sam”.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody za udział, słodki poczęstunek oraz pamiątkowe zdjęcie.

Należy docenić wszystkich biorących udział w gminnym przeglądzie za odwagę, czas poświęcony przygotowaniom, chęć uczestnictwa w imprezie i zaangażowanie w życie środowiska lokalnego.

To ważne, by czas wolny spędzać aktywnie, rozwijając przy tym swoje zainteresowania i pasje, a dzięki takim przedsięwzięciom dzieci i młodzież naszej gminy miała możliwość spędzić czas w gronie rówieśników, twórczo i radośnie po prostu pobyć razem, bliżej siebie.

Dziękujemy za udział, serdecznie gratulujemy odwagi i zachęcamy do dalszych występów! 

opr. Joanna Tylenda

Ten wpis został opublikowany w kategorii Konkursy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.