III miejsce w ogólnopolskim konkursie „Nowy Rok z programowaniem online” – podsumowanie

III miejsce
w ogólnopolskim konkursie „Nowy Rok z programowaniem online”

Uczniowie klasy V, pod opieką wychowawcy pani Katarzyny Sadlik, zajęli III miejsce w ogólnopolskim konkursie „Nowy Rok z programowaniem online”, organizowanym przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów i Państwowy Instytut Badawczy NASK. Celem informatycznych zmagań była promocja nauki programowania. Na konkurs wpłynęły łącznie 323 zgłoszenia, a wybór 10 laureatów na pewno nie był prosty. Tym bardziej cieszymy się z sukcesu naszych uczniów.

Pytanie konkursowe skierowane do uczestników brzmiało: „Dlaczego to właśnie dla Was powinniśmy przeprowadzić warsztaty online z programowania?”, a zadaniem uczniów było stworzenie jak najbardziej kreatywnej odpowiedzi.  Genialne zagadki w programie Genially – to propozycja uczniów naszej szkoły. W prezentacji zakodowano odpowiedzi na pytanie konkursowe, które jury musiało odszyfrować. Oceniający docenili nasze zaangażowanie i kreatywność, przyznając nam trzecie miejsce.

Nagrodą dla laureatów były profesjonalne, dwugodzinne warsztaty programowania online, realizowane przez trenerów Klubu Młodego Programisty i książka „Koduj w Pythonie”, która dostępna będzie dla wszystkich uczniów w szkolnej bibliotece. Otrzymaliśmy również pozdrowienia, gratulacje i wyrazy uznania w formie listu z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Katarzyna Sadlik

Ten wpis został opublikowany w kategorii Konkursy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.