Jesteśmy kreatywni – koło szachowe

Koło Szachowe, czyli
zajęcia kreatywne w Szkole Podstawowej im. T. Kościuszki w Kobiernicach!

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Kobiernicach od dwóch lat uczestniczą w zajęciach koła szachowego. Dobrze przygotowani biorą udział w różnych rywalizacjach szachowych.

Przystępują do projektów, ostatnio do rywalizacji pn. „Polsko – Czeska Liga Szachowa 2019” współfinansowanej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu INTERREG V-A Republika Czeska -Polska 2014 -2020.

Całość stanowiły cztery turnieje, które odbywały się w Domach Kultury w Porąbce, Kozach, Rybarzowicach oraz finał w Starostwie Powiatowym w Bielsku – Białej. W całej edycji startowało 27 szkół oraz 132 uczniów, w tym uczniowie z Czech. Graliśmy systemem po 7 rund, każda po 10 minut.

W kategorii dziewczyn z kl.1-3  uczennica klasy trzeciej, Wiktoria Pakuła z Koła Szachowego działającego w Szkole Podstawowej im. T. Kościuszki w Kobiernicach, zajęła 3 miejsce. W nagrodę 11 stycznia 2020 r. pojedzie  na Turniej Szachowy „SYMULTANA„ we Frydku –Mistku. Wyjazd połączony będzie ze zwiedzaniem atrakcji turystycznych miasta.

Wiktorii gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Andrzej Glądys – opiekun koła

Ten wpis został opublikowany w kategorii Konkursy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.