Konkurs ortograficzny

SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

Już za nami kolejna edycja szkolnego konkursu ortograficznego. W tym roku do zmagań z ortografią przystąpili przedstawiciele klas IV – VI oraz klas starszych. Lista uczestników była pokaźna. Klasy czwarte reprezentowali: Bartłomiej Kozieł, Klaudia Łyczko, Julia Matuszczak, Maja Piznal i Miłosz Skoczylas. Przedstawicielami klasy piątej były dwie dziewczynki: Julia Gutowska i Patrycja Kołek, natomiast klasy szóstej: Dominik Kos, Emilia Naglik, Patrycja Sypta i Szczepan Szczepaniec. Mistrzem ortografii klas młodszych okazał się Szczepan – uczeń klasy szóstej i on stanie się szczęśliwym posiadaczem wiecznego pióra, o które toczyła się walka.

W rywalizacji uczniów klas starszych wzięli udział: Angelika Kurstak, Dagmara Legień, Joanna Rączka z klasy siódmej, Julia Gurdek, Julia Legut, Anna Pająk z klasy drugiej gimnazjum oraz Julia Fabia i Jakub Sitarz z trzeciej klasy gimnazjum. Walka była bardzo wyrównana, gdyż dwie uczennice – Angelika Kurstak i Julia  Fabia uzyskały w pisanym dyktandzie identyczny wynik. Rozstrzygnięcie nastąpiło dopiero w drugiej turze konkursu, w której z nieznaczną przewagą wygrała uczennica klasy trzeciej gimnazjum Julia Fabia.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wysokich wyników w opanowaniu polskiej ortografii, która nie należy do najłatwiejszej i sprawia wiele problemów. Julii i Szczepanowi życzymy kolejnych sukcesów w tej dziedzinie i wiele satysfakcji z wygranej.

opracowała Beata Kudłaciak-Szlagór

Ten wpis został opublikowany w kategorii Konkursy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.