Omnibus 2018

MIEĆ jest tylko o tyle istotne,
O ile wzbogaca twoje BYĆ

 OMNIBUS 2018

      17 kwietnia br. miała miejsce XVIII edycja gminnego konkursu dla klas trzecich szkoły podstawowej OMNIBUS 2018. W tym roku naszą szkołę reprezentowali: Zofia Wiśniewska, Julia Żygiel, Piotr Sikora (III a) oraz Nadia Nalewajska i Mikołaj Janosz (kl. III b).

       Uczestnicy zmagali się z testem składającym się z pytań zamkniętych, otwartych oraz typu prawda – fałsz z różnych dziedzin. Należało wykazać się m.in. umiejętnościami ortograficznymi, matematycznymi i przyrodniczymi, a także wiedzą ogólną o świecie. Choć test nie należał do najłatwiejszych, większość dzieci była dumna już z samego faktu przystąpienia do niego.

      Spośród uczestników naszej szkoły bardzo dobre V miejsce zdobyła Julia Żygiel. W nagrodę otrzymała dyplom oraz grę rozwijającą różne talenty. Pozostali uczestnicy konkursu, choć nie zajęli miejsca na podium, także wykazali się dużą wiedzą i cennymi umiejętnościami, a na pamiątkę udziału w Omnibusie otrzymali dyplomy.

     Wszystkim uczestnikom konkursu raz jeszcze serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Dobrze, gdy naszemu uczestnictwu w jakiejkolwiek rywalizacji przyświeca też myśl, że celem nie jest (tylko) bycie lepszym od kogoś innego, lecz bycie lepszym od tego, kim samemu było się wcześniej.

M. S.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Konkursy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.