„Szkoła pamięta” – podsumowanie akcji.

„Szkoła pamięta” – podsumowanie akcji.

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU!

Za nami listopad. Miesiąc przepełniony refleksjami o przemijaniu, pełen wspomnień, tęsknoty, niekiedy żalu i smutku… Czas, kiedy uświadamiamy sobie jak kruche jest ludzkie życie. W myślach przywołujemy postacie bliskich nam osób, które już odeszły. Pamiętamy również o tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Dla nas – Polaków, listopad jest miesiącem pamięci i dumy narodowej. Długie, jesienne wieczory sprzyjają refleksji nad naszą historią.  Wspominamy bohaterów naszej wolności… Tych, którzy poświęcili tak wiele dla odzyskania przez Polskę niepodległości. W szczególny sposób pamiętamy o osobach, które zasłużyły się dla naszej społeczności. Pamięć i zapalony znicz są wyrazami naszej wdzięczności, szacunku dla ich życia i dokonań oraz oddaniem honoru.

Taka idea przyświecała akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej – #Szkoła Pamięta, do której przyłączyła się również nasza szkoła. W ramach projektu uczniowie uporządkowali groby i zapalili znicze przy opuszczonych i zapomnianych mogiłach. Odwiedzili także miejsca pamięci związane z lokalną historią znajdujące się w najbliższej okolicy.

Chętni uczniowie wzięli udział w konkursie „Kocham, więc pamiętam”. Prace zostały ocenione w dwóch kategoriach wiekowych. Wśród prac autorstwa dzieci z klas I-III wyróżnienie otrzymali: Adrian Walczak (klasa I b),  Nikodem Kliś (klasa I b) oraz za twórczość grupową – klasa III b.  W drugiej kategorii wiekowej wyróżnione zostały prace autorstwa: Aleksandry Natkaniec (klasa VI b), Zofii Wiśniewskiej (klasa VI a) oraz Łukasza Kołodziejczyka (klasa V).

Wszystkim uczniom dziękujemy za udział w konkursie, a LAUREATOM GRATULUJEMY!!  😀

Ze względu na obecną sytuację, wręczenie dyplomów i upominków odbędzie się (miejmy nadzieję) w styczniu, po powrocie do szkoły.

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA PODSUMOWANIA AKCJI #SZKOŁA PAMIĘTA oraz GALERII PRAC PLASTYCZNYCH NT. KOCHAM WIĘC PAMIĘTAM.

Patrycja Laszczak

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Konkursy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.