Podziękowania!

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to,
 kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

Jan Paweł II

 Podsumowanie akcji Opatrunek na ratunek

Dobiegła końca kolejna szkolna edycja akcji Opatrunek na ratunek, organizowanej przy współpracy z Fundacją Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio. Przedsięwzięcie miało na celu zebranie medykamentów, które następnie zostaną przekazane najuboższym mieszkańcom Afryki. Akcja co roku cieszy się dużym zainteresowaniem, bowiem nasi darczyńcy zdają sobie sprawę, że tamtejsza ludność, żyjąca często w surowych warunkach, jest pozbawiona jakiegokolwiek dostępu do środków, które mogą uratować jej życie.

Dlatego też w tym roku, podobnie jak w ubiegłych latach, uczniowie naszej szkoły przynosili środki medyczne, które później były pakowane przez samorząd do kartonów, a już wkrótce zostaną wysłane do siedziby fundacji w Poznaniu, skąd powędrują do miejsca, w którym naprawdę są na wagę złota.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim – Uczniom i Rodzicom – za udział w akcji, a przede wszystkim za okazane serce. To ważne, szczególnie wtedy, gdy do akcji przyłączają się również ci, którzy niejednokrotnie sami potrzebują pomocy, co w okresie zbliżających się świąt, nabiera jeszcze większego, niezwykłego wymiaru. A jeśli kiedyś zawahacie się, czy ratowanie świata ma w ogóle sens, przypomnijcie sobie słowa: Nie możemy pomóc każdemu, ale każdy może pomóc komuś.

I dawajcie innym to, co macie w sobie najlepsze. Oby moda na pomaganie zawsze była… na czasie!

opracowała M. S.

Obrazek pochodzi ze strony fundacji.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.