Inauguracja Pól Nadziei 2017/2018

POMAGANIE JEST DOBRE…

16 października 2017r. delegacja naszej szkoły miała zaszczyt uczestniczyć w uroczystym nabożeństwie ekumenicznym, które zainaugurowało tegoroczną,  14.  już edycję Pól Nadziei.

Nabożeństwo, jak co roku, odbyło się  w kościele Najświętszej Marii Królowej Polski w Bielsku- Białej.

Podczas liturgii słowa bp Piotr Greger, który przewodniczył nabożeństwu zwrócił uwagę, że znakiem czasów jest dziś działalność hospicyjna. „Hospicjum to konkretny wyraz troski o życie i świadectwo jego obrony w chwilach doświadczenia choroby. To jest nasz – jako uczniów Chrystusa będącego Panem życia – fundamentalny obowiązek. Troska o życie jest ważna na każdym etapie ludzkiego istnienia, począwszy od chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci. Towarzyszenie ludziom w jesieni życia oraz w czasie przeżywania choroby uznawanej z medycznego punktu widzenia za nieuleczalną, stanowi przygotowanie do kluczowego momentu przejścia do innego wymiaru istnienia” – stwierdził.

Podczas uroczystości każda ze szkolnych delegacji otrzymała cebulki żonkili – symbol ruchu hospicyjnego.

Zaangażowani w akcję  parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele duchowieństwa i uczniowie, w tym naszej szkoły, symbolicznie posadzili także cebulki żonkili przed budynkiem hospicjum.

Dzięki wielkiemu społecznemu wysiłkowi,  hospicjum funkcjonuje od 1 października ub. roku. Do dzisiaj przyjęło 155 pacjentów, ale nadal  potrzebuje wsparcia, bo kontrakt z NFZ nie pokrywa wszystkich kosztów jego funkcjonowania.

W tym roku szkolnym udział w programie zgłosiło 59 szkół. Nasza szkoła jest jedyną szkołą w gminie Porąbka, która aktywnie,  i od samego początku uczestniczy w programie.

Galeria tego wydarzenia poniżej.

opracowała Beata Sadlik

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Pola nadziei. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.