Pierwsza zbiórka w roku szkolnym 2017/2018

“Śpieszmy się kochać ludzi”

Tradycyjnie, jak co roku, w sobotę przed 1 listopada uczniowie naszej szkoły kwestowali na rzecz stacjonarnego Hospicjum im. św. Jana Pawła II w Bielsku-Białej. Chętnych do działania było tak wielu, że zorganizowaliśmy dwie zbiórki: przy sklepie Delikatesy Pana Władysława Piznala oraz przy sklepie Delikatesy Polskie Pani Władysławy Kołek. Dzieci sprzedawały stroiki przygotowane w szkole, zbierały pieniądze do puszek, a w podziękowaniu za datki rozdawały znicze i naklejki. Nie straszny był im deszcz ani zimny wiatr, każdy dzielnie i z uśmiechem pełnił swój dyżur na kweście. Uczniom udało się zebrać kwotę 3128 zł.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą kwestę, zarówno darczyńcom jak i Pani Władysławie Kołek i Panu Władysławowi Piznalowi za umożliwienie przeprowadzenia zbiórki. Wszystkie pieniądze zostały przekazane hospicjum. 

Ks. Jan Twardowski napisał w swoim wierszu “Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą”. W tym naszym szybkim zabieganym życiu tak wielu przystanęło, dorzuciło swój przysłowiowy grosz, by okazać miłość rozumianą jako miłosierdzie dla bliźniego, dla obcego bliźniego. Łatwiej jest pomagać komuś znajomemu, komuś, kto jest blisko, ale tak wielu w ten sobotni dzień pomogło obcym ludziom w nadziei, że dobro które czynią kiedyś do nich wróci lub po prostu z poczucia solidarności i wspólnoty.

Dziękujemy!

opracowała Anna Grzybowska

Ten wpis został opublikowany w kategorii Pola nadziei. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.