Pola nadziei – 2 kwesta

„Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili”
(Mt 25,40)

  Odchodzenie, hospicjum… to tematy, których często unikamy, których się boimy. Samo słowo „śmierć” nierzadko jest omijane, nazywane inaczej lub pozostaje nienazwane… A przecież to kolejny etap w naszym życiu, krok w stronę wieczności, w stronę Boga. I trzeba o tym uczyć się myśleć i mówić…

   Hospicjum im. Św. Jana Pawła II w Bielsku-Białej – to szczególne miejsce, które nasza szkoła wspiera od wielu lat, począwszy od etapu budowy, wyposażania, aż do jego obecnego działania. Opieka paliatywna to ogromne wyzwanie, także finansowe, dlatego tak ważne są akcje zbiórek pieniędzy, kiermasze, które pozwalają wspierać działania placówki. Pomoc, jaką hospicjum ofiarowuje chorym oraz  ich rodzinom w tych najtrudniejszych chwilach, jest bezcenna. To również dzięki szkolnym akcjom pomoc ta jest możliwa.

   W ubiegłą niedzielę kwestowaliśmy przed naszym kościołem na rzecz bielskiego hospicjum i – jak zawsze spotkaliśmy się z pozytywnym odzewem i ogromnym wsparciem. Zebraliśmy kwotę 3880,80 zł, 10 euro i 5 pensów. W tym miejscu chcemy podziękować ks. Markowi Pszczółce oraz wszystkim, którzy przyłączyli się do zbiórki, za wsparcie oraz hojne datki.

To niezwykle budujące, że za każdym razem, gdy organizujemy akcję, łączycie się z nami w tym pięknym dziele pomocy.

Dziękujemy!

Dyrekcja, opiekunowie akcji i uczniowie Szkoły Podstawowej w Kobiernicach

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Pola nadziei. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.