POLA NADZIEI- WKRÓTCE PODSUMOWANIE

Otwórz szeroko oczy i rozejrzyj się,
czy ktoś nie potrzebuje trochę czasu, trochę uwagi.
Może jest to człowiek samotny albo zgorzkniały,
albo chory, albo niedołężny.
Może starzec, a może dziecko.
Nie pomiń okazji, gdy możesz coś z siebie ludziom ofiarować jako człowiek.

– Albert Schweitzer

   Finał 15 edycji programu „Pola Nadziei” był okazją do spotkania się reprezentantów wszystkich szkół uczestniczących w akcji, a także samorządowców i duchownych z Kościoła katolickiego i luterańskiego. Wspólnie modlono się 17 czerwca podczas nabożeństwa  w kościele NMP Królowej Polski w Bielsku-Białej. Liturgii przewodniczył bp Piotr Greger, który w kazaniu podziękował wszystkim wychowawcom, katechetom, dyrektorom i uczniom za podjęte wysiłki na rzecz dzieła hospicyjnego: „Dziękuję za to, że macie w sobie i coraz bardziej kształtujecie postawę ludzi, dla których realizacja dobra nie jest pustym hasłem, ale konkretnym celem. Czujecie odpowiedzialność za tych, którzy są naznaczeni szczególnym krzyżem bólu i cierpienia. Jest w was nieocenione pragnienie niesienia pomocy tym, którzy potrzebują jej najbardziej ze wszystkich.”

   Prezes Salwatoriańskiego Stowarzyszenia Hospicyjnego, pani Grażyna Chorąży, poinformowała, że w kończącym się roku szkolnym 2018/2019 szkoły uzbierały i przekazały na rzecz Hospicjum im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej ponad 182 tys., organizując kiermasze, koncerty, przedstawienia, sprzedając ciasta i własnoręcznie wykonane drobiazgi. Zebrana kwota wspomoże codzienną działalność hospicjum: zapewni chorym opiekę lekarską, usługi pielęgniarskie, rehabilitację przyłóżkową i pomoc psychologiczną dla chorego i jego rodziny.

      Podsumowanie „Pól Nadziei 2019” było również okazją do wręczenia dyplomów dla szkół i placówek za szczególną pomoc dla hospicjum. Nasza szkoła, już kolejny raz,  została nagrodzona dyplomem i wspaniałym pucharem “za szczególny wkład w realizację programu”.

W roku szkolnym 2018/19 w naszej szkole zorganizowane zostały 2 kwesty:

– 27 października 2018 r. przed  sklepem Jan w Kętach nasi uczniowie zebrali  kwotę 1956,91zł.

– 10 lutego 2019r.  przy kościele parafialnym w Kobiernicach zebrano   2962, 23 zł.

W sumie na doposażenie hospicjum przekazaliśmy 5068,75 zł.

   Bardzo dziękujemy właścicielowi centrum zakupowego  Jan, za możliwość kwestowania przed sklepem oraz księdzu proboszczowi, Markowi Kręciołowi, za umożliwienie nam, po raz kolejny,  kwestowania na rzecz hospicjum przed kościołem św. Urbana w Kobiernicach. Dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli za wielkie serce, bo  jak powiedział św. Jan Paweł II:

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.” 

Beata Sadlik

Ten wpis został opublikowany w kategorii Pola nadziei. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.