Ważne podsumowanie

Najlepszą drogą do odnalezienia samego siebie jest zagubienie się w służeniu innym”.

Ghandi

W dniu 19 czerwca 2018 roku delegacja naszej szkoły wraz z opiekunem, jak co roku, uczestniczyła w uroczystym podsumowaniu programu “Pola Nadziei”.

         Nabożeństwo miało miejsce w kościele NMP Królowej Polski w Bielsku-Białej. Liturgii przewodniczył bp Piotr Greger, który w kazaniu podziękował nauczycielom i uczniom w imieniu kościoła bielsko-żywieckiego za podjęte wysiłki na rzecz dzieła hospicyjnego: “Dziękuję za to, że macie w sobie i coraz bardziej kształtujecie postawę ludzi, dla których wyobraźnia miłosierdzia nie jest pustym hasłem. Czujecie odpowiedzialność za tych, którzy są naznaczeni szczególnym krzyżem bólu i cierpienia. Jest w was nieocenione pragnienie niesienia pomocy tym, którzy potrzebują jej najbardziej ze wszystkich”.

         Po nabożeństwie, Prezes Salwatoriańskiego Stowarzyszenia Hospicyjnego, p. Grażyna Chorąży, poinformowała zgromadzonych, że w kończącym się roku szkolnym 2017/18, szkoły uzbierały i przekazały na rzecz Hospicjum im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej 247 tys. 810 zł. Kwota ta z pewnością wspomoże codzienną działalność hospicjum.

         Byliśmy zaszczyceni i czuliśmy się naprawdę dumni, że w tym roku również nasza szkoła została nagrodzona wyjątkowym pucharem za szczególny wkład w utrzymanie hospicjum w Bielsku- Białej oraz dyplomem z podziękowaniem za naszą pracę.

opracowała Beata Sadlik – opiekun akcji

Ten wpis został opublikowany w kategorii Pola nadziei. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.