Grudniowa wycieczka klasy VI do Parku Trampolin GOjump oraz kina „Helios”

Grudniowa wycieczka klasy VI do Parku Trampolin GOjump oraz kina „Helios”

   Lubimy wracać w miejsca, gdzie spotkało nas coś dobrego. W miejsca, których wspomnienie wywołuje uśmiech na naszych twarzach.   Dlatego też rozważania klasy szóstej nad kierunkiem grudniowej wycieczki nie trwały zbyt długo. Po krótkiej chwili namysłu, uczniowie niemalże jednogłośnie zaproponowali, by  ponownie odwiedzić Park Trampolin GOjump.

   Tak też się stało. Dnia 5.12.2018r. o godzinie 7.45 wyruszyliśmy spod naszej szkoły autokarem do Bielska-Białej. Po chwili oczekiwania w kawiarni GOjump, uczniowie mogli przebrać się w stroje sportowe, założyć antypoślizgowe skarpety i stawić się na zbiórce. Trener zapoznał wszystkich z regulaminem i zasadami obowiązującymi w Parku Trampolin. Następnie przyszedł czas na rozgrzewkę pod czujnym okiem instruktorów. Później uczniowie z dużym entuzjazmem wzięli udział w zabawach przygotowanych przez trenera. By podołać jednym zadaniom, konieczna była współpraca całej klasy, a w innych grach nie zabrakło sportowej rywalizacji. Trenerzy przez cały czas dbali o świetną atmosferę i uśmiechy na buziach dzieci. Uczniowie wspaniale bawili się korzystając z licznych atrakcji GOjump – ćwiczyli równowagę na GOninja, wytrzymałość w basenie z gąbkami, a gibkość na trampolinach. Nie zabrakło pojedynków na piankowe miecze na równoważni, huśtania się na linach, a także skoków z wieży na dmuchaną poduchę. Wszelkie przeszkody uczniowie próbowali pokonać jak najszybciej, ale i najefektowniej jak tylko potrafili. Zabawę przerwała wizyta Mikołaja, który przygotował dla dzieci „mikołajkowe wyzwania”. Szóstoklasiści z zaangażowaniem wzięli w nich udział, za co zostali nagrodzeni łakociami.

   Po szaleństwie w Parku Trampolin GOjump przyszedł czas, by uzupełnić kalorie. Udaliśmy się do restauracji McDonald’s, a później do kina „Helios”. Nasz seans rozpoczął się o godzinie 11.30.  Choć kino nie było tak cieszącą się entuzjazmem dzieci i oczekiwaną atrakcją jak GOjump, film „Mamy talent” spodobał się uczniom. W filmie w zabawny sposób ukazane zostały przygody grupy przyjaciół, którzy grają w zespole rockowym „Los Bando”. Komedia nie tylko dostarczyła nam rozrywki, ale i przypomniała jak piękną relacją jest przyjaźń oraz jak cenne jest posiadanie prawdziwych przyjaciół. Ponadto film uświadomił nam, jak istotne w naszym życiu są marzenia. Bohaterowie filmu „Mamy talent”  mieli marzenia, które udało im się spełnić. To utwierdza nas w przekonaniu, że warto mieć marzenia i dążyć do ich realizacji.

Patrycja Laszczak

Ten wpis został opublikowany w kategorii Rajdy i wycieczki. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.