I miejsce w Gminnym Młodzieżowym Rajdzie Człapu-Człap!

” Każdemu sercu bliska- ochrona środowiska”

 W dniu 20.05.2019 r. uczniowie klas czwartych naszej szkoły wyruszyli  na trasę Gminnego Młodzieżowego Rajdu Człapu-Człap w Porąbce. Tym razem tematem przewodnim była ekologia, a celem rajdu propagowanie zdrowego stylu życia i ochrony środowiska. Uczniowie podzieleni zostali na trzy grupy: “Eko-ludki” z opiekunem Izabelą Sobkowską, “Dzieci Ziemi” – opiekun Krzysztof Duźniak oraz “Mali Ekolodzy” z panem Andrzejem Glądysem. Prawie 5 kilometrowa trasa rajdu była bardzo malownicza, maszerowaliśmy przez urocze zakątki naszej gminy, podziwiając przyrodę i relaksując się, aby na mecie rajdu zaprezentować przygotowane wcześniej piosenki, okrzyki i meldunki. Komisja oceniała kostiumy uczestników oraz walory artystyczne każdego występu.

W trakcie obrad jury, uczniowie zajadali pyszne kiełbaski z grilla oraz drożdżówki przygotowane przez organizatorów.

W końcu przyszedł długo oczekiwany czas ogłoszenia wyników i radości nie było końca, gdy grupa “Mali Ekolodzy” zajęła I miejsce. Uczniowie z tej grupy otrzymali nagrody w postaci bidonów, a wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami, pamiątkowymi plakietkami oraz mnóstwem słodyczy.

Po uroczystym pożegnaniu udaliśmy się do macierzystej szkoły z obietnicą spotkania na jesiennym rajdzie. Sponsorom i Organizatorom Rajdu serdecznie dziękujemy za zaproszenie i wyśmienitą zabawę, a uczniom gratulujemy zwycięstwa.

Izabela Sobkowska

Ten wpis został opublikowany w kategorii Rajdy i wycieczki. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.