Kolejny rajd za nami…

ŻÓŁTYM SZLAKIEM NA SZYNDZIELNIĘ…
czyli XVIII POWIATOWY RAJD GÓRSKI

9 czerwca uczniowie naszej szkoły kolejny raz uczestniczyli w XVIII POWIATOWYM RAJDZIE GÓRSKIM SZYNDZIELNIA 2018, zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe i Oddział PTTK “PODBESKIDZIE” w Bielsku Białej. Jak co roku, celem rajdu była popularyzacja turystyki pieszej i integracja dzieci i młodzieży z gmin powiatu bielskiego.

I tak, w piękny, słoneczny, sobotni poranek liczna grupa rajdowiczów wraz z opiekunami, z p. Barbarą Białkowską, p. Beatą Sadlik i p. Joanną Tylendą udała się autobusem do Cygańskiego Lasu w Bielsku -Białej, by stamtąd żółtym szlakiem pieszo pokonać wyznaczoną trasę i spotkać się z innymi na mecie rajdu, która znajdowała się w schronisku PTTK na Szyndzielni.

 

Łatwo nie było, a to za sprawą przepięknej pogody 🙂 Jesienią, podczas rajdu “Brązowego Liścia”, towarzyszył nam deszcz…teraz… upał i żar z nieba 🙂 Trzeba przyznać, że uczniowie naszej szkoły są wyśmienitymi piechurami! Zarówno ci starsi, jak i ci nieco młodsi, którzy wykazali się doskonalą krzepą, siłą ducha i pomocną dłonią. I znów dla wielu rajd okazał się doskonałą lekcją odpowiedzialności i wytrwałości w dążeniu do celu. Uczniowie naszej szkoły ponownie pokazali, że chcą i potrafią aktywnie spędzać swój wolny czas, nie patrząc na dzielącą ich różnicę wieku czy zainteresowania. Na mecie, z wielu szkół powiatu bielskiego zameldowała się bardzo duża ilość uczniów, bo aż 329 osób. A wśród nich nasi reprezentanci, którzy wywalczyli Puchar Starosty Bielskiego dla Najliczniejszej Drużyny! Gratulujemy!!! Jak co roku na mecie czekał gorący posiłek i atrakcje tj. konkurs wiedzy o Powiecie Bielskim, konkurencje sportowe i wokalne. Wszyscy doskonale bawili się na świeżym powietrzu, aktywnie zażywając ruchu. Tego dnia dopisała wymarzona wręcz pogoda, humor i apetyt…bo w schronisku, ku niepocieszeniu głodomorów, szybko zabrakło ziemniaków, a co za tym idzie, ulubionych frytek 🙂 “Na szczęście” w drodze powrotnej naszych rajdowiczów złapała burza i deszcz…hmmm…tuż przed schroniskiem na Dębowcu. To była znakomita okazja, by posilić się upragnioną przekąską, której wcześniej zabrakło. Niespodzianką okazały się też lody-dla każdego! Tam widziano również Teletubisie 😉

 

Letni rajd organizowany jest już od 18 lat i cały czas cieszy się sporym zainteresowaniem dzieci i młodzieży. Nic w tym dziwnego. To przecież doskonała okazja do bycia razem wśród piękna naszych beskidzkich, turystycznych walorów.

Joanna Tylenda

Ten wpis został opublikowany w kategorii Rajdy i wycieczki. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.