Kolorowo? Majsterkowo!

Kolorowo? Majsterkowo!

   23 listopada br. klasy III a i III b SP wybrały się na warsztaty stolarskie do Bielska – Białej. Głównym celem wycieczki było podjęcie twórczej działalności przy zastosowaniu określonych materiałów, narzędzi i technik oraz rozbudzenie pasji do majsterkowania.

   Miejscem rozwijania umiejętności manualnych, ale i zdolności percepcyjnych stał się popularny obiekt budowlany, w którym dzieci, tym razem, nie spędzały czasu na zakupach! Na  początku miały okazję podziwiać piękną, świąteczną ekspozycję, zachwycającą blaskiem i różnorodnością, a następnie odwiedzić „Majsterkowo” – pracownię konstruowania bezpiecznych eko – zabawek.

Z pomocą specjalistów, „cioci” Marty i „wujka” Krzysia, trzecioklasiści tworzyli pociągi z drewnianych elementów, przy okazji zdobywając wiedzę na temat sposobów dbania o środowisko naturalne oraz wykorzystywania niepotrzebnych materiałów i przedmiotów. W trakcie warsztatów uczniowie mogli również zwiedzić teren prac stolarskich oraz poznać jego zaplecze. W tym czasie ich budowle czekały na wykończenie – sklejenie, dołączenie kolejnych elementów do lokomotywy, pomalowanie oraz – co najważniejsze! – przetestowanie własnoręcznie stworzonego przedmiotu. Warto podkreślić, że wcześniej wszyscy bardzo dokładnie słuchali instrukcji wykonania zabawki, gdyż tylko to gwarantowało jej użyteczność. Opłacało się być jednak zdyscyplinowanym. Efekt końcowy przerósł nasze oczekiwania. Był naprawdę fantastyczny!

W nagrodę za pięknie zrobione i dumnie prezentowane prace, dzieci otrzymały również pamiątkowe dyplomy oraz ekologiczne domino. 

   Czas poświęcony pracom stolarskim minął jednak bardzo szybko. Zmęczeni, ale zadowoleni trzecioklasiści podziękowali swoim opiekunom, obiecując, że z pewnością jeszcze tutaj zawitają. W drodze powrotnej niektórzy nawet mówili, że ich przygoda ze stolarstwem wcale się nie kończy, ale dzisiaj dopiero… rozpoczyna. 😉

GALERIA !

M. S.

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Rajdy i wycieczki. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.