Pierwsza jesienna wycieczka!

     W poszukiwaniu babiego lata

Korzystając z ostatnich ciepłych dni tego lata, klasa siódma wybrała się na wycieczkę na Żar. Już o godzinie dziewiątej znaleźliśmy się u podnóża góry, by zdobyć ją w sposób łatwy i przyjemny, czyli wyjeżdżając wagonikami kolejki górskiej.

Rozpościerające się w tym dniu widoki, zapierały dech w piersiach. Można była zobaczyć naszą szkołę w Kobiernicach, kościół parafialny oraz domy. Delektowaliśmy się nie tylko krajobrazami, ale również niezdrowymi przekąskami oraz szybkimi zjazdami torem saneczkowym. Oczywiście nie zapomnieliśmy o celu edukacyjnym naszej wyprawy. Dokładnie obejrzeliśmy zbiornik wodny znajdujący się na szczycie i zapoznaliśmy się z zasadami funkcjonowania elektrowni szczytowo – pompowej.Około godziny 13 ruszyliśmy piechotą w drogę powrotną. Najpierw szliśmy czarnym szlakiem, którym dotarliśmy do Kozubnika, a następnie do Porąbki. Tam musieliśmy chwilę odpocząć i schłodzić się pysznymi lodami. Przed nami rozpościerała się wizja długiego i męczącego marszu do Kobiernic. Wydawało się, że nie pokonamy tej trasy, ale okazało się, że droga minęła nam szybko i co najważniejsze – wesoło.

Tegoroczna wycieczka była na medal. Wykorzystaliśmy wyjątkowo ten ostatni ciepły dzień lata. Na koniec chcieliśmy bardzo podziękować pani Agnieszce Dudziak i pani Dorocie Cudzich, że zechciały z nami pójść i podołały wszystkim trudom tej wyprawy.

Skryba z klasy siódmej

Ten wpis został opublikowany w kategorii Rajdy i wycieczki. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.