Pierwsza wycieczka

   W dniu 28.09. 2017 r uczniowie z klasy II, III a i III b wyruszyli  bardzo wcześnie rano, aby zdążyć na umówioną godzinę do Kopalni Soli w Wieliczce. Mimo trudności z zebraniem się wszystkich uczestników o tak wczesnej dla niektórych porze, udało się nam nie spóźnić. 😉

   Po dotarciu na miejsce, w towarzystwie przewodników w mundurach górniczych, dzielnie pokonywaliśmy setki schodów prowadzących w głąb ziemi. Okazało się, że to nie koniec wrażeń, oprócz słonych ścian, co niektórzy sprawdzili własnym językiem, czeka na nas pod ziemią wiele przygód związanych z odkrywaniem  Solilandii.

   Z przewodnikiem szukaliśmy Skarbnika, który miał nas zaprowadzić do Solilandii. Po drodze widzieliśmy Soliludki, takie jakby krasnoludki z soli.  Skarbnik na szczęście zostawił znaki, żeby było nam łatwiej do niego trafić. Zanim spotkaliśmy się ze Skarbnikiem, poznaliśmy legendę, która w baśniowy sposób tłumaczyła powstanie kopalni soli. Ogromne wrażenie zrobiła na nas kaplica św. Kingi. W kaplicy fotograf wykonał pamiątkowe zdjęcia, które będą wspaniałą pamiątką.  Po dwóch godzinach znaleźliśmy Skarbnika. Dowiedzieliśmy się, że w kopalni istnieje potwór Solizaur, który zjada Soliludki. Skarbnik sprawdził naszą wiedzę na temat kopalni. Nasi koledzy otrzymali od Skarbnika specjalne zadanie, mieli odszukać  pierścień św. Kingi. Mikołajowi udało się znaleźć błyskotkę. Pierścień założyła nasza koleżanka, która została wybrana i zasiadła na książęcym tronie. Skarbnik obdarował nas prezentami. Otrzymaliśmy lizaki, zakładki do książki i pamiątkowe dyplomy.  Po tych wrażeniach nadszedł czas na zjedzenie pysznego obiadu  w restauracji pod ziemią. Po obiedzie i krótkim odpoczynku ruszyliśmy w dalszą drogę podziemnymi korytarzami kopalni. Celem tej wędrówki było dotarcie do windy, która miała nas wywieźć na powierzchnię ziemi.  Był jeszcze czas na zakupy pamiątek.

   W czasie tej wycieczki przeżyć było bardzo wiele. Rzeczywistość i świat realny przeplatała się ze światem fikcji i fantazji, dlatego pobyt w kopalni na zawsze zostanie w naszej pamięci. Poniżej mini galeria wycieczki.

opracowała Irena Kastelik

Ten wpis został opublikowany w kategorii Rajdy i wycieczki. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.