Pokumunijna Pielgrzymka IIIa

Pokomunijna Pielgrzymka Dziękczynna do Zakopanego
klasy III a

   Każdego roku dzieci  pierwszokomunijne udają się wraz z rodzicami na pielgrzymkę dziękczynną.

    W dniu 29 maja dzieci z klasy III a wraz z Księdzem Wikarym, Rodzicami i Wychowawcą wyruszyły do Zakopanego. Do celu, czyli do Sanktuarium MB Fatimskiej przy ulicy Krzeptówki 14, dotarliśmy przed godziną 11.00. Dzieci wzięły udział w mszy świętej, w której uczestniczyły ubrane w swoje pierwszokomunijne stroje. Po mszy poznały historię powstania tego Sanktuarium, które zostało wybudowane przez górali jako wotum wdzięczności za ocalenie życia papieża Jana Pawła II po zamachu z dnia 13 maja 1981 roku. Dzieci zwiedziły również Park Fatimski, podziwiały też Ołtarz Papieski. Z placu przed Sanktuarium roztaczał się przepiękny widok na Giewont. Następnie udaliśmy się przed Wielką Krokiew im. Stanisława Marusarza, a później na Krupówki, gdzie można było zakupić pamiątki oraz uzupełnić brakujące kalorie. Pobyt w Zakopanem zakończyliśmy nawiedzeniem pięknego Kościoła Najświętszej Rodziny w Zakopanem – najstarszej rzymskokatolickiej, murowanej świątyni Zakopanego. Po dotarciu do autokaru podjęliśmy decyzję o  zmianie planów i zamiast do Ludźmierza, pojechaliśmy na Bachledówkę.

Bachledówka to wzniesienie ok. 947 m n.p.m. na Pogórzu Gubałowskim między wsiami Czerwiennem a Ratułowem. Z Bachledówki rozciągają się przepiękne widoki na Tatry. Większość z nas była pierwszy raz w tym urokliwym miejscu. Na Bachledówce znajduje się klasztor paulinów i sanktuarium Matki Bożej Jasnogórskiej. Nawiedziliśmy sanktuarium, potem podziwialiśmy przepiękną panoramę Tatr. Uznaliśmy, że decyzja o zmianie planów była słuszna.

 Bardzo zmęczeni, pełni wielu niezapomnianych wrażeń oraz przeżyć duchowych, wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu. Mimo zmiany programu wycieczki, wszystkie cele i założenia programowe wyjazdu zostały zrealizowane.

Uczestnicy pielgrzymki.

GALERIA TUTAJ!

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Rajdy i wycieczki. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.