Wycieczka do krakowskiego ZOO i Krakowa

https://www.spkobiernice.pl/wp-content/uploads/2019/06/zoo_10.jpgWycieczka do krakowskiego ZOO
i Krakowa

   W dniu 31 maja 2019 r. uczniowie  klasy I a i I b zebrali się wcześnie rano przed budynkiem szkoły, aby o 7:30 wyruszyć na wycieczkę klasową do Krakowa. Pomachaliśmy żegnającym nas rodzicom i w promieniach porannego słońca pojechaliśmy do grodu Kraka.

   Po około dwóch godzinach podróży dotarliśmy do dawnej stolicy Polski. Pierwszym etapem naszej wycieczki była wizyta u smoka wawelskiego. Dotarliśmy do wawelskiego wzgórza i udaliśmy się do Smoczej Jamy. Najpierw pokonaliśmy wiele schodów, aby znaleźć się w skalnej pieczarze. Niektórzy z nas uważnie wytężali wzrok w ciemnościach i próbowali wypatrzeć strasznego zwierza. Niestety smoka w jamie nie było. Po wyjściu ze Smoczej Jamy, podziwialiśmy ziejącą ogniem rzeźbę wawelskiego smoka, zakupiliśmy pamiątki na straganach u stóp Wawelu. Później wsiedliśmy do meleksów, aby zwiedzić miasto. Przejażdżka trwała 30 minut, dotarliśmy do urokliwego Kazimierza, podziwialiśmy zabytkowe synagogi.

   Kolejnym etapem naszej wycieczki była wizyta  w krakowskim ZOO. Podziwialiśmy zwierzęta, które wcześniej oglądaliśmy na ilustracjach lub w telewizji. W krakowskim ZOO zobaczyliśmy hipopotama karłowatego, tapira  anta, konia Przewalskiego, antylopy addaks, panterę śnieżną, tygrysa amurskiego, jaguara. Wiele emocji wzbudziło spotkanie z królem zwierząt- lwem, który dumnie przechadzał się po swoim wybiegu. Jednak najdłużej zatrzymaliśmy się przy  okazałych słoniach, mogliśmy podziwiać te piękne zwierzęta z bliskiej odległości. Słonie wysłuchały też wyrecytowanego specjalnie na ich cześć wiersza: “Ten słoń nazywa się Bombi, ma trąbę lecz na niej nie trąbi…” Mieliśmy też okazję podziwiać urocze pingwiny, jedne zażywały kąpieli w basenie, a inne pięknie prezentowały się nam na kamiennych głazach. Krakowski Ogród Zoologiczny jest miejscem umożliwiającym nie tylko obserwację zwierząt, ale daje także możliwość bezpośredniego kontaktu z gatunkami udomowionymi. W mini – ZOO mieliśmy możliwość pogłaskać kucyki, miniaturowe króliczki, świnki morskie, kózki karłowate, osiołki i lamy. W ZOO jest też wspaniały plac zabaw, na którym można świetnie się bawić, z czego skwapliwie skorzystaliśmy. 😉

   Bardzo zmęczeni, z plecakami pełnymi różnych pamiątek z wycieczki dotarliśmy wreszcie na parking, gdzie czekał nasz autobus.

   W autokarze dzieliliśmy się wrażeniami z wycieczki. Niektórzy z nas byli bardzo zmęczeni i zasnęli, ale zdecydowana większość zachowała pełną energię do Kobiernic.

   Wyjazd dostarczył nam wielu wrażeń, wzbogacił naszą wiedzę, był okazją do praktycznej weryfikacji wiedzy zdobytej na lekcjach. Cele i założenia programowe wycieczki zostały w pełni zrealizowane.

opracowała: Irena Kastelik

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Rajdy i wycieczki. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.