XVII POWIATOWY RAJD GÓRSKI “BRĄZOWEGO LIŚCIA” ZA NAMI!

XVII POWIATOWY RAJD GÓRSKI “BRĄZOWEGO LIŚCIA” ZA NAMI!

6 października uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w XVII POWIATOWYM RAJDZIE GÓRSKIM, zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe i Oddział PTTK “PODBESKIDZIE” w Bielsku Białej. Jak co roku, celem rajdu była popularyzacja turystyki pieszej i integracja dzieci i młodzieży z gmin powiatu bielskiego.

W sobotni, jesienny, jakże piękny i słoneczny poranek baaaaaaardzo liczna grupa rajdowiczów wraz z opiekunami udała się autobusem do Mesznej, by stamtąd pieszo pokonać wyznaczoną trasę i spotkać się z innymi na mecie rajdu, która znajdowała się w Chacie Wuja Toma w Szczyrku.

Łatwo nie było, ale trzeba przyznać, że uczniowie naszej szkoły są wyśmienitymi piechurami! Zarówno ci starsi, jak i ci nieco młodsi, którzy wykazali się doskonałą krzepą i siłą ducha. I znów dla wielu rajd okazał się doskonałą lekcją odpowiedzialności i wytrwałości w dążeniu do celu. Uczniowie naszej szkoły ponownie pokazali, że chcą i potrafią aktywnie spędzać swój wolny czas, nie patrząc na dzielącą ich różnicę wieku czy zainteresowania. Na mecie zameldowała się bardzo duża ilość uczniów z wielu szkół powiatu bielskiego. A wśród nich nasi reprezentanci, którzy wywalczyli Puchar Starosty Bielskiego dla Najliczniejszej Reprezentacji Szkoły! Gratulujemy!!!

Jak co roku na mecie czekał gorący posiłek i atrakcje, m.in. konkurencje sportowe i wokalne. Wszyscy doskonale bawili się na świeżym powietrzu, aktywnie zażywając ruchu. Tego dnia dopisała wymarzona wręcz pogoda, humor i apetyt… na pyszne kiełbaski
z grilla 🙂

Powiatowe rajdy cały czas cieszą się sporym zainteresowaniem dzieci i młodzieży. I nic w tym dziwnego, to przecież doskonała okazja do bycia razem wśród piękna naszych beskidzkich, turystycznych walorów.

Do zobaczenia zimą 🙂

Joanna Tylenda

Ten wpis został opublikowany w kategorii Rajdy i wycieczki. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.