Zielona Szkoła

Zielona Szkoła w  Darłówku

Czerwiec 2018 będzie kojarzył się nam – uczniom klas III i klasy V SP w Kobiernicach jako czas wielkiej przygody, wspanialej integracji i wypoczynku. Właśnie w tym miesiącu spędziliśmy dziesięć niezapomnianych dni na Zielonej Szkole w Darłówku. Pobyt ten obfitował w wiele wspaniałych wrażeń.

Pogoda nam sprzyjała i w związku z tym większość czasu spędzaliśmy na zwiedzaniu, spacerach i plażowaniu.

Podczas pieszych spacerów poznaliśmy najciekawsze miejsca Darłówka m.in. port rybacki. Płynęliśmy wspaniałym pirackim statkiem.

Do Darłowa udaliśmy się tramwajem wodnym. Zwiedzaliśmy tam wspaniały Zamek Książąt Pomorskich.

Odwiedziliśmy również Ustkę i Kołobrzeg. Spacerując po Ustce słuchaliśmy z zapartym tchem opowieści naszej przewodniczki.

W Kołobrzegu spotkaliśmy „prawdziwych” piratów. Piracka przygoda trwała kilka godzin i obfitowała w liczne konkursy, w których wszyscy chętnie brali udział. Na zakończenie śpiewaliśmy szanty i tańczyliśmy w tawernie pirackiej. Poczuliśmy się jak prawdziwe wilki morskie.

Ale żeby formalności stało się zadość zostaliśmy ochrzczeni i pasowani na wilków morskich podczas tradycyjnych już Neptunali. Na plaży musieliśmy przejść przez prawdziwą drogę męki, wypić cudowny nektar i skosztować drogocennej ambrozji, a przy tym się nie skrzywić. I wszystkim się ta sztuka udała. 😉 Na kąpiel w morzu było za chłodno, ale odwiedziliśmy dwukrotnie pobliski Aquapark.

Każdego dnia wędrowaliśmy sobie wzdłuż kochanego Bałtyku, zbierając kamyczki i muszelki oraz inne morskie skarby. W ciągu dnia na plaży miło spędzaliśmy czas, opalając się, grając w siatkówkę i inne gry zespołowe oraz budując fantastyczne zamki z piasku. Wieczorami podziwialiśmy cudowne zachody słońca.

Oczywiście były jeszcze inne atrakcje i niespodzianki, takie jak dyskoteka, pokaz filmu „Coco” oraz liczne konkursy z fantastycznymi nagrodami.

W ostatnim dniu pobytu na zielonej szkole zgromadziliśmy się razem, by pooglądać wspólnie setki zdjęć, które uwieczniły nasz pobyt. Niektórym zakręciła się łezka w oku. Do domu wróciliśmy pełni wrażeń i naładowani pozytywną energią. Niech żyje Zielona Szkoła –Darłówko 2018! 😉

opracowała Sabina Kudrys

Na razie kilka zdjęć, reszta wkrótce!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Rajdy i wycieczki. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.