Dzień Sportu

Sprawozdanie z zawodów lekkoatletycznych
o Puchar Dyrektora
Szkoły Podstawowej w Kobiernicach

Tradycyjnie w ostatnim tygodniu roku szkolnego odbywa się w naszej szkole dzień sportu, w ramach którego rozgrywane są zawody lekkoatletyczne o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Kobiernicach. 21 czerwca na boisku szkolnym zebrała się cała społeczność szkolna: zdecydowaną większość stanowili kibice pod opieką nauczycieli oraz reprezentanci poszczególnych klas – zawodnicy, rywalizujący o miano najlepszej i najlepszego sportowca szkoły.

Zawody zostały rozegrane w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 4-6 szkoły podstawowej oraz klasy 7 i klas II, III gimnazjum, oczywiście z podziałem na dziewczęta i chłopców. 

Każdy zawodnik musiał wziąć udział w czterech konkurencjach: biegu na 60m, skoku w dal, rzucie piłeczką palantową – szkoła podstawowa, pchnięciu kulą – gimnazjum oraz biegu na dystansie 600m – dziewczęta i 1000m – chłopcy.

Zawody przebiegały w duchu prawdziwej sportowej rywalizacji z zachowaniem zasad fair play, w dodatku przy pięknej, słonecznej, wręcz upalnej pogodzie. Licznie zgromadzeni kibice żywiołowo dopingowali swoich faworytów, zagrzewając ich do rywalizacji z jeszcze większym zaangażowaniem.

Najlepszymi sportowcami w roku 2018 okazali się Julia Gutowska i Filip Sędziak w szkole podstawowej oraz Oliwia Witkowska i Jakub Drwiła w grupie starszej.

Zachęcamy uczniów do treningu, podnoszenia swoich umiejętności, albowiem… już za rok zapraszamy na następne zawody o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Kobiernicach.

Artur Żelichowski

Ten wpis został opublikowany w kategorii Zawody sportowe. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.